İskenderun’un Anavatana İlhakının 75. Yıldönümü Kutlanacak

0
267

kurtuluş bayramıİskenderun’un anavatana ilhakının 75. yıldönümü, yarın törenlerle kutlanacak. Kaymakamlıktan konuyla ilgili yapılan açıklamada 5 Temmuz’un önemine vurgu yapılarak; “Kırk Asırlık Türk yurdu Hatay’ın, ‘Benim Şahsi Meselemdir’ diyerek, Anavatana katılışında büyük gayretleri olan Yüce Atatürk’ün hedeflerine uygun olarak, tasada ve kıvançta ortak değerleri paylaşan, milli şiir ve ülkü etrafında toplanmış İskenderunlular olarak bu kutlu kurtuluş gününü kutlamak amacıyla tören tertip edilmiştir” denildi.

Yapılan açıklamada ayrıca tören programına da yer verildi. Buna göre, yarın sabah 09.00’da Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi huzuruna Kaymakam, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı tarafından çelenk sunulacak. Çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam edecek olan törende daha sonra İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak ve Anıt Defterini imzalayacak.

Atatürk Anıtındaki törenin ardından, Öğretmenevi karşısındaki havuz başında “Dünden Bugüne İskenderun” adlı resim sergisi açılacak. Saat 14.00’da Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonunda, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Mursaloğlu tarafından “İskenderun’un Kurutuluşu” hakkında konferans verilecek.

Yine aynı gün akşam saat 20.30’da Anıt Alanında Halk Konseri gerçekleştirilecek. Hafta boyunca yapılacak olan Tiyatro, Halk Oyunları, Halk Konseri ve sportif faaliyetler İskenderun Belediyesince yürütülecek.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here