İskenderun Polisi Huzur Toplantılarına Devam Ediyor

0
78

huzur toplantısı2İskenderun Polisi, sürekli düzenlediği huzur toplantıları kapsamında bu kez Denizciler Beldesi Düğün salonunda, Denizciler Beldesi, Bekbele Beldesi,  muhtarlar ve Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi.

Toplantıya mahalle muhtarları, mahalle sakinleri, İskenderun İlçe Emniyet Müdür yardımcıları Murat Karayılan, Ali Şafak, Mustafa Bağ, Asayiş Büro Amiri Hasan Aksu, Tem Büro Amiri İdris Demir, Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Süleyman Pektaş ve Şehit Kazım Şengül Polis Merkezi Amiri Ahmet Pürmüslü ve Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri katıldılar.

Toplum-Polis ilişkilerini geliştirmek, suçla mücadeleyi güçlendirmek ve polislik hizmetlerinde toplumun güvenlik memnuniyetini yükseltmek, vatandaşın istek ve şikâyetlerini tespit ederek güvenlik sorunlarını çözüme kavuşturmak amaçlarına yönelik düzenlenen huzur toplantısında; İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri; genel güvenlik, ikametten hırsızlık, iş yerinden hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı alınabilecek tedbirler konusunda mahalle sakinlerini bilgilendirdiler.

Toplantıda söz alan İskenderun İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Murat Karayılan İlçenin asayiş ve güvenliği için halkla birlikte çalışmak istediklerini, Mahalle sakinlerinin, evlerinin önüne gelen tanımadıkları şahısları araştırmalarını, şüpheli durumda 155 Polis İmdat’ı arayarak ihbarda bulunmalarını istedi. Vatandaşların her konuda hiç çekinmeden 155’i arayabileceklerini anlattı. Huzur toplantısında ayrıca mahallenin huzuru adına alınabilecek tedbirler değerlendirildi.

Huzur toplantısında mahalle sakinleri ve muhtarlar tek tek söz alıp beldenin sorunlarını dile getirip çözüm önerilerini belirttiler. Katılımcılar toplantıdan dolayı İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerine teşekkür ettiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here