İskenderun Belediyesi’nden Selden Zarar Gören Arsuz’a Destek

0
100

bld-arsuz destek1İskenderun Belediyesi, aşırı yağışların etkisiyle, sel ve su taşkınlarına maruz kalan Arsuz’da, iş makineleri ve personel yardımıyla çalışma yaptı.

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı personel, selin yaşandığı ilk andan itibaren, Arsuz ilçesinde can kaybı olmaması, felaketin daha çok büyümemesi ve yaraların bir an önce sarılması amacıyla derhal harekete geçti. Çalışmalar, Arsuz’da selden en çok etkilenen Höyük’te yoğunlaştırıldı.

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nün kamyon ve paletli ekskavatör yardımıyla yaptığı çalışmalara teknik ekip ve personel katıldı. Aşırı yağıştan mahallede bulunan narenciye bahçeleri zarar görürken, dağdan gelen aşırı yağmur sularının taşıdığı çalı, çırpı, ağaç dalları köprünün tıkanmasına sebep oldu.

bld-arsuz destek2

İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, paletli ekskavatör ve kamyon yardımıyla yaptığı çalışmayla, tıkanıklığı giderdi. Ekiplerin, köprünün altındaki tıkayıcı malzemeleri acilen temizlemesi, sel tahribatının daha da büyümesini önledi.

Çalışmalarını iki gün boyunca sürdüren ekipler, selden en çok zarar gören diğer mahalle olan Arpagedik’te de,  yol kenarlarında çalışmada bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here