İsdemir Ve Çelik-İş Sendikası Arasında 25. Dönem Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

0
264

isdemir imza1İsdemir  A.Ş. ile Çelik-İş Sendikası arasında 25. dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalandı.  İsdemir Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen imza törenine, şirket  üst düzey yöneticilerinden İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Burtay Koraltan, İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı  Şafak Çapar, Satın Almadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Okutan,  İşletme Başmüdürü Hasan Durgun, İnsan Kaynakları Müdürü Ertuğrul Tesbili katıldılar.

Törene, Çelik-İş Sendikası  adına ise Genel Başkan Cengiz Gül, Genel Sekreter Yunus Değirmenci, Genel Mali Sekreter Bayram Altun, Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Muharrem Şahin, Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Metin  Önde, Şube Sekreteri Hacı Gönül, Şube Mali Sekreteri Tuncay Avcı, Şube teşkilatlandırma Sekreteri Musa Okcu, Şube Eğitim Sekreteri  Murat Kayış katıldılar.

isdemir imza2

 İsdemir,  %6.30’dan Fazla Vermediğini Teyit Etti

Öte yandan Toplu İş Sözleşmesinin bitiş tarihine kadar İsdemir yönetiminin % 6.30’un dışında bir teklif vermediği,  İsdemir yönetiminin bu durumu yayınladığı 16.8.2013 tarih ve 11 nolu İç Sirküler’de teyit ve deklare ettiği öğrenildi.

Çelik-İş Sendikası ile İsdemir yönetimi, 5 ağustos 2013 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’nın başkanlığında yapılan toplantıda ücretler ile ilgili olarak 1. yılda başlangıçta % 3 oranındaki iyileştirmenin ardından % 11 oranında ve 2. yılda ise her altı ay için TÜFE oranındaki artışı kabul ederek anlaşmaya vardılar. İki yıl için ortalama % 27’e gelen ücret artışını hak kazanan çelik işçisi ayrıca bir kereye mahsus olmak üzere net 500 TL ödemeyi hak etmiş oldular.

İmza sonrası kısa bir değerlendirme yapan Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül; “Sözleşmemiz, çelik işçisine, İsdemir’e, bölgeye ve ülkeye hayırlı olsun” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here