İmam Hatip Mezunları “Pilav Günü”nde Bir Araya Geldi

0
105

pilav günü1HATİMDER Başkanı Mehmet Yolcu ve yönetim kurulu üyeleri, İmam Hatip Lisesi mezunları ve öğrencilerini bir araya getiren “Pilav Günü” etkinliği düzenledi.

Düzenlenen etkinliğe Hatay Valisi Celalettin Lekesiz, Ak Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Ak Parti Antakya İlçe Başkanı Emrullah Gülen, yönetim kurulu üyeleri ile İmam Hatip Lisesi mezunları ve öğrencileri katılım gösterdi.

Törende konuşma yapan Ak Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, 70’li yılların bu mütevazi okullarının bir kuşak doğurduğunu ifade ederek; “Bugün bu okul bahçesinde bulunan insanlar bu okuldan mezun olarak hayatın çeşitli yerlerinde başarı ile yaşamlarını sürdürmektedirler. Bir zamanlar İmam Hatipli olmak dez avantajlı bir ayrıcalıktı. Düşüncesini ifade etmek, inancını yaşamaya çalışmak, bir eksiklik, özür olarak insanların önüne getiriliyordu. İmam Hatiplerden mezun olan öğrencilerimiz, üniversitelerde zor şartlar altında eğitim aldılar.  Kız çocuklarımızın zamanında köşe bucak kaçarak sınıflara girmek istediği dönemleri hep beraber yaşadık. Bugün ise düşündüğünü ifade edebilen, ifade ettiğini kendi hayatında tatbik eden, şiddet barındırmayan her türlü düşüncenin serbestçe dile getirilebildiği bir Türkiye’ye geldik. 2013 yılının sonbaharında bu yasaklar ortadan kalktı.

pilav günü2

Okullarımız ve kamuda çalışan hanımefendiler, arzu ederlerse başörtüleri ile mesai yapabilir konuma geldiler. Bugün Türkiye bölgesinde en güven duyulan bir ülkedir. Gelişmiş ve bölgesinin stratejik noktada bütün komşu ülkeler arasında gerçekten dünya üzerindeki en önemli noktada varlığını sürdüren bir ülkedir. Ülkemizin gelişmesini, büyümesini, ilerlemesini istemeyenler çok. Bu ülkenin tarihten gelen misyonunu tekrar üstlenerek Avrasya Bölgesinde, Kafkasya’da, Ortadoğu’da, Kuzey Afrika’da, Balkanlarda, tarihi misyonunu tekrar canlandırmasından çekinenler Türkiye’nin ayağına köstek olacak her türlü yola müracaat ettiler. Eksiklerimiz var, almamız gereken mesafeler var” diye konuştu.

Programda ayrıca Anadolu İmam Hatip Kız ve Erkek Lisesinin yapımında büyük emeği geçen Hatay Valisi Celalettin Lekesiz’e, Ak Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin’e ve düzenlenen etkinliğe sponsor olan firmalara plaketleri düzenlenen törenle takdim edildi. Programın sonunda Sanatçı Hasan Sağındık sahne aldı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here