İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar; “Kendimizi Satranç Mantığı ile Savunabiliriz”

0
265

emniyet-satranç1İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğünün 10 Nisan Polis Haftası nedeniyle İskenderun Satranç Kulübü ve Özel Palmiye Hastanesi ile ortaklaşa düzenlediği etkinlikte konuşan İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, satranç hamlesinin suçlular üzerindeki etkisine dikkat çekti.

İskenderun Endüstri Meslek Lisesinde düzenlenen etkinliğe Hatay’ın her ilçesinden toplam 350 öğrenci katıldı. Düzenlenen satranç turnuvasında öğrenciler ile karşılıklı satranç oynayan Emniyet Müdürü Cengiz Başar, veliler ile de bir araya gelip karşılıklı sohbet etti. Satranç oyunun nereden ve nasıl geldiği üzerine bir anekdot anlatarak örnek veren İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, satrançta yapılan hamlelerin suçlular üzerindeki etkisini öğrencilere anlattı.

emniyet-satranç2

Satrançta önceden yapılan hamleler ile öne geçildiğini belirten Başar; “Herkes hamlesini önceden düşünüyor. İşte tam bu noktada suçluların bize yaklaşımında bizler önceden belirlediğimiz, düşündüğümüz hamleler ile kendimizi rahat bir şekilde savunabiliriz” dedi. İskenderun Emniyet Teşkilatına özverili çalışmasından ötürü teşekkür eden İskenderun Satranç Kulübü Başkanı Sultan Daban, Cengiz Başar’a emniyet teşkilatı adına plaket takdiminde bulundu. Daban, geleceğin gençlerinden katkılarını esirgemeyen Özel Palmiye Hastanesi yönetimine de özverili çalışmalarından ötürü teşekkür etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here