İlanlarla Hırsızlık Uyarısı!

0
274

Emniyet Müdürlüğü Başarılı Çalışmalarını Sürdürüyor

İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü, kentimizi daha güvenli bir yer haline getirme adına, ilçemizde meydana gelebilecek olan otodan hırsızlık olaylarını asgari seviyelere indirmek için, ilçemiz merkez ve mahallelerinde, 25 farklı işlek noktada kurdurduğu billboardlarla halkımızı otodan hırsızlık olaylarına karşı bilinçlendirmeye devam ediyor.

3-10 Ekim 2012 tarihleri arasında bir hafta süreyle kalacak billboardlarla İskenderun halkını otodan hırsızlık olaylarına karşı bilgilendirilirken, ilanlarda şu şekilde ibareler bulunuyor;

“Lütfen Dikkat! Eşyalarınız bizim için de çok değerlidir; Lütfen araç içerisinde görünebilir yerlerde değerli eşyalarınızı bırakmayınız. Kısa bir süre için aracınızdan ayrılsanız bile kontak anahtarını ve tescil belgelerini aracınıza bırakmayınız. Gece aracınızı iyi aydınlatılmış yerlere, açık işyerlerinin önüne ve yerleşim bölgelerinin yakınına park etmeye çalışınız ve alarm sistemi taktırınız. Aracınızda meydana gelebilecek hırsızlık olaylarına karşı aracınızda bulunan değerli eşyalarınızı bagaja veya dışarıdan görünmeyecek yerlere bırakınız. Kapı kilitlerini aracınızın içerisinde iken, kapalı  tutunuz.

Dışarıdan “lastik patlamış”, “aracınız yanıyor”, “aracınızın altında kedi var” v.s. gibi sorulara aracınızdan inmeden cevap veriniz ve dikkatli davranınız. Motorlu taşıt satın alırken satın alacağınız aracın ruhsat sahibiyle mutlaka yüz yüze görüşünüz. Ruhsat ve araç üzerindeki bilgilerin doğruluğunu karşılaştırınız. Aracınızda kasten çarparak kargaşadan yararlanmaya çalışanlar olabilir. Bu tür kazalarda kazaya karışan araçların plakasını ve sürücülerinin eşkalini almaya çalışınız. Aracınızda hırsızlık olduğunda aracınıza dokunmadan ve vakit kaybetmeden 155 Polis İmdat telefonla arayarak  aracınızın plakasını markasını ve rengini bildiriniz ve bizim olay yerine gelmemizi bekleyiniz. Size bir telefon kadar yakınız!”

İlçemiz Emniyet Müdürlüğü, kentimizin merkez ve geçiş noktalarında kurdurduğu 60 adet  MOBESE güvenlik kamera sistemi, gece/gündüz asayiş ve trafik uygulamaları gibi kararlı çalışmalarına  eklediği, halkımızı billboard, el ilanları ve seminerlerle bilgilendirme hizmetleriyle, hırsızlık gibi  asayişe müessir olayları asgari seviyelere indirmeyi başardı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here