İkem Koleji’nde 24 Saat Hayat Var

0
59

ikem koleji3Çeyrek asırdır verdiği eğitim hizmetleri yanında sahip olduğu sosyal tesisleriyle de öğrenci ve velilerin 24 saat vazgeçilmez eğitim kurumu haline gelen İkem Koleji akademik başarılarıyla Türkiye’de isminden söz ettirirken sosyal kulüplerinin faaliyetleri de dikkat çekiyor.

Çeyrek asırdır eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren İkem Koleji mesai saatleri dışında da öğrencilerine sosyal ve kültürel faaliyetleriyle ev sahipliği yaparak adeta günün 24 saatinde yaşamın devam ettiği bir eğitim kurumu olma özelliğiyle varlığını sürdürüyor. İkem Koleji, bünyesinde kurulan ve öğrenciler tarafından büyük ilgi gösterilen öğrenci kulüpleriyle de dikkat çekerken kulüplere tahsis edilen özel mekânlar ve son teknolojiye dayalı araç gereçleriyle Türkiye’de örnek gösterilen bir kurum olma özelliğini taşıyor.

İkem Koleji öğrenci kulüpleri arasında yer alan Fotoğrafçılık Kulübü de ait özel stüdyosu ve teknolojik donanımıyla kulüp öğrencilerine profesyonel fotoğrafçılık yönündeki eğitimini büyük bir başarıyla sürdürüyor. Üstelik kulüp öğrencileri okul bünyesinde bulunan diğer kulüplerin ve okulun bütün faaliyetlerinin de çekimini üstlenerek adeta fotoğraf stüdyosu gibi hizmet veriyor. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan İkem Koleji Fotoğrafçılık Kulübü Rehber Öğretmeni Ercan Demir; “Bizler için kulüpler öğrencilerin gelecek yaşamlarına yön verecek önemli etkinliklerin merkezi gibidir. Bu anlamda İkem Koleji Kurucu Genel Müdürümüz Levent Hakkı Yılmaz kurumlarımızda en iyi teknolojinin yer alması yönünde üstün gayret sarf ederek sadece eğitim kurumumuzun değil, aynı zamanda okullarımız bünyesinde faaliyet gösteren çeşitli sosyal kulüplerimizin de modernleştirilmesi için önemli destekler veriyor. Kendisine öğrencilerimiz adına teşekkür ediyoruz.

ikem koleji4

Okullarda giderek önemi artan noktalardan birisi kulüpler olmuştur. Geleceğe daha donanımlı hazırlanmak isteyen her öğrencinin isteklerine uygun bir kulüp içinde görev alması ve hobilerini mesleğiymiş gibi öğrenmesinde büyük fayda vardır. İşte bu nedenle İkem Koleji’nde Fotoğrafçılık Kulübü’nü çok canlı bir şekilde kurduk. Kulüp öğrencilerin isteği doğrultusunda kuruldu. Okulda bir stüdyo kurup tüm derslerimizi ve kimi çekimlerimizi orada yaptık. Çeşitli geziler düzenleyerek bu gezilerin sonuçlarını sergilerimizde paylaştık. Artık okulumuzdaki tüm etkinliklerimizin fotoğraflarını öğrencilerimiz çekip yeni tecrübeler edinirler. Öğrencilerimiz bu konuda o kadar ileri gitmiştir ki okulumuzun katalogunu bile onlar çıkarmıştır. Artık okulumuzdan mezun olan Fotoğrafçılık Kulübü öğrencilerimiz gittikleri üniversitelerde, kendileri kulüp kurmakta ya da kulüplere başkanlık etmektedirler” dedi.

İkem Koleji Fotoğrafçılık Kulübünün önümüzdeki günlerde birçok bölgeye yönelik geziler düzenleyerek Anadolu’nun doğal zenginliği yanında tarihi ve turistik bölgelerinin çekimlerini de gerçekleştireceği ifade edildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here