“Huzurlu Kadın Huzurlu Toplum” Projesi Paydaşları İlk Toplantısını Yaptı

0
80

denetimli serbestlik1Kalkınma Bakanlığı tarafından yürütülmekte olan Sosyal Destek Programı (SODES) tarafından finanse edilen, Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün hazırladığı ve yürütücüsü olduğu, “2015-31-96 no.lu Huzurlu Kadın Huzurlu Toplum” proje paydaşlarının ilk toplantısı Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı toplantı salonunda yapıldı.

Toplantı, Hatay 2. Aile Mahkemesi Hakimi Neslihan Türker, Denetimli Serbestlik Müdürü Ahmet Güneyli, Hatay Kadın Girişimciler Derneği (KAGİD) Başkanı Meryem Işık Narin 2.Başkanı Hatice Dilek Karadeniz, Mustafa Kemal Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Şükran Öz, Antakya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Bekir Apaydın, Antakya Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Ahmet Kocaoğlu, Hatay Barosundan Avukatlar Meral Samsun, Meral Asfuroğlu, Ümit Seyfettinoğlu, Selahattin-Yüksel Mıstıkoğlu Kız Meslek Lisesi Rehber Öğretmeni Süleyman Köse, Kadın Konukevi temsilcileri ve Proje Koordinatörleri Sosyolog Seher Güneş, Psikolog Zehra Aslan ve Öğretmen Yusuf Kılboz katılımıyla gerçekleşti.

Toplantıda proje hakkında tanıtım, bilgilendirme, iş bölümü dağılımı, paydaşların yapabileceği katkılar, projedeki aile içi iletişim becerilerini arttırarak ve boş zamanlarını yapılandırmak faaliyetlerin neler olabileceği, aile üyelerinin nasıl psiko-sosyal ve pratik destek  alarak hayatlarını yeniden kurabilecekleri ve toplumun bir üyesi olarak güvenlerinin yeniden oluşturulmasında onlara nasıl destek sağlanabileceği, sergiler, kitap okuma faaliyetleri, geziler, piknikler, hobi kursları ve seminerler üzerine görüşmeler yapıldı.

Bu projeye katılmak isteyen, bilgi almak isteyen kursiyer adaylarının ve gönüllülerin Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün Hatay Adalet Sarayının 4.kat 446 no.lu odada bulunan Proje Ofisine başvuru yapabileceği, Hatay Adalet Sarayı 0 326 228 11 77 dahili 4055’i veya 0552 201 31 00 no.lu telefonları aramaları veya hatay.dsm.pro@gmail.com adresine elektronik posta göndermeleri gerektiği de kaydedildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here