“Hükümet Gençlerin Sorunlarını Saptamada Sorun Yaşıyor”

0
81

chp gençlik4CHP’li Yeşilmen, Hükümetin Öğrencilerin Kızlı-Erkekli Aynı Evde Kalması Konusundaki Tutumunu Eleştirdi…

CHP İskenderun Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Yeşilmen ve yönetimi “öğrencilerin kızlı-erkekli aynı evde kalması” konusunda hükümetin tutumunu, İskenderun KYK Yurdu önünde basın açıklaması yaparak eleştirdi.

Hükümetin kişisel haklara yaptığı saldırıların son halkasının öğrenciler üzerine olduğunu öne süren Yeşilmen; “Zaten hâlihazırda yurtlarda bir arada kalmayan kız ve erkek öğrencileri ayrı yurtlara yerleştirildiğini iddia etti. Bu durumun muhafazakâr demokrat yapılarına ters olduğunu, ileri giderek “özel” ev sahibi öğrencilerin kız-erkek aynı evde kalmalarına karşı önlem alacaklarını, ihbarları değerlendireceklerini söyledi başbakan. Gençlerin sorunlarını saptamada sürekli sorun yaşayan, en az oyu da eğitimli gençlerden alan bir iktidar bir diktatorya var karşımızda. Bir ülke düşünün ki 4 milyon 112 bin 687 öğrencisi olsun ama bunların sadece %7’sine yani 310 binine yurt imkânı sağlayabilsin. Bu zaafıyla ilgilenmeyen iktidar, laik demokratik bir hukuk devletinde hiç konuşulmaması gereken konuyu ülkenin gündemine getiriyor. Bu ülkenin üniversite gençliği ile ilgili iki önemli sorunu vardır: Biri yurt diğeri işsizlik sorunudur. Ülkede her 10 gencin 1’i işsiz gezmektedir. Hükümet asıl bunlarla ilgilenmelidir” şeklinde konuştu.

Hükümetin son yıllarda yoğun bir şekilde kadın ve kadın bedeni üzerinden bıkmaksızın siyaset yapmaya çalıştığını savunan Yeşilmen; “Kadın bedeni siyasetin bir parçası değildir. Hükümetin son yıllarda yürütmüş olduğu kadın politikası yerine daha önemli olan kadına şiddete, tecavüzlere, kadın ölümlerine, çocuk yaşta evlendirilenlere, açlıktan ölen gazilere, taş ocağında ölen emekçilere, şiddete maruz kalan sağlık memurlarına, atanamayan yüz binlerce memura, ay sonunu getiremeyen emeklilere, işsiz genç arkadaşlarımıza, barınma sorunu yaşayan öğrencilere ve bunun gibi daha birçok soruna politika üretmesi ve iyileştirmelere gitmesi gerekmektedir” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here