“Bu Bir Gaftır, Bu Bir Acizliktir”

0
63

bülent bozdoğan2CHP İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Bozdoğan, Kız ve Erkek Öğrencilerin Aynı Evde Kalmalarının Namussuzluk Olarak Nitelendirilmesine Tepki Gösterdi:

İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Bozdoğan, son günlerde ülke gündemini meşgul eden iki önemli konuyla ilgili görüşlerini kamuoyu ile paylaştı.

TBMM’de kadın milletvekilinin örtünmesi ile ilgili tartışmaların başlatılmasını Cumhuriyet Halk Partisi’nden gelen tepkiye göre gündem oluşturup ‘AKP’nin seçime yatırım yapma çabası’ şeklinde niteleyen İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı Bülent Bozdoğan; “CHP akıllı politikayla insanların örtünmesine karşı olmadığını göstermiştir. Ancak bugün milletvekili olup açık başla TBMM’ye 3-4 yıl boyunca girip ‘eskiden tesettür dememize rağmen şimdi RESETTÜR’ deme gereği duyuyorum ben. Yani RESETLENDİK. ‘Resetlendik, arandık, bir daha kirlenmeyeceğiz’ diye başı açıkları da zan altında bırakarak örtünmeyi temizlenmek gibi kabul edip gündem yaratmışlardır” dedi.

Çocukları Zan Altında Bırakmamalı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın tesettür ile ilgili yaklaşımlarının CHP cephesinde yankı bulmaması ve kamuoyunda tartışılmamasının ardından “halkın masum çocuklarının namusu bizden sorulur” diyerek yine yeni bir suni gündem yaratılmak istendiğine vurgu yapan Bozdoğan; “Bu gündemden beklediğini bulamayınca da döndü gündemi değiştirmek için halkın masum çocuklarını gündeme taşıdı ve onların arkadaşça-kardeşçe bir evde kalmalarını namussuzluk gibi göstererek ‘bunları kontrol edeceğiz’ dedi. Yarın bir de baskınlarla bunlar kız erkek aynı yerde kalıyorlar diyerek yapmadıkları, işlemedikleri suçların üzerine kalmasına meydan verecektir. Eğer halkın çocuklarını emanet olarak kabul ediyorlarsa onların yurtlara girmelerini sağlamalıydı. Yurtsuz kalıp ev tutmak zorunda kalan çocukları zan altında bırakmamalıydı” dedi.

Ahlak Örtünmekle Değil, Eğitimle Olur!

Bozdoğan, devletin ve hükümetin yurt sorununu çözmemesini eleştirerek; “Son zamanlarda devlet tarafından hiç yurt yapılmadı. Öğrenciler barınacak yer arıyorlar. Birçok kişi öğrenciye yer vermiyor. Ev verilen yerlerde de üniversiteli gençlerimiz kardeşçe kalıyorlar. Çoğu zaman da kız kıza, erkek erkeğe kalmakla beraber belki hemşerisi olup güvendiği için kız erkek kalmış olabilirler. Bunlardan şüphelenmek yerine bunlara destek olup daha güzel yerlerde, yurtlarda kalmaları sağlanması gerekirken, üniversite gençliğimizi zan altında bırakmıştır. Bu bir gaftır, bu bir acizliktir. Başbakanın ya da iktidarın bu insanlara zemin hazırlayıp daha iyi yaşam şartları sunması gerekir.

İnsanların yaşam şartlarını kötüleştirip zan altında bırakmak devlete yakışmayan bir harekettir. Özellikle gençlerimizin iyi eğitim aldıkları takdirde bugün toplumun ahlak dışı saydığı hiçbir harekete girmeyeceğine inanıyoruz ve güveniyoruz. Başbakanımızın baktığı gibi ahlak sadece örtünmekle değil insanın eğitimiyle özdeşleşen bir şeydir. RESETTÜRLÜ toplum yaratmak, insanların yaşam alanlarına müdahale etmek yanlıştır. Başbakan, geçmişte de Uludere olayının üstünü kapatmak için yine böyle insanların namus kavramlarını ele alan gündemler yaratmıştı. Başbakan, sıkıntıya düştüğü konunun üstünü örtmek için bugün de gündem yaratıyor” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here