“Her Çocuk İngilizce Konuşacak”

0
110

Antakya Belediyesinden Geleceğe Yatırım

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediyesi, Prime Mall Antakya AVM ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle “Her Çocuk İngilizce Konuşacak” projesi kapsamında Antakya merkez, belde ve köy okulları müdürleri ile sömestr kokteylinde bir araya geldi. Antakya Prime Mall AVM Sanat Galerisinde düzenlenen etkinliğe, Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek, Belediye Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yelkaya, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Prime Mall Antakya AVM Müdürü Tuncay Cingöz, proje yürütücüsü Mehmet Mahanoğlu, merkez ilçe, belde ve köy okulları müdürleri katılım gösterdi.

Hatay Vali Vekili Kadim Doğan düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada Antakya Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Prime Mall Antakya AVM’nin birlikte hareket ederek öğrencilerin internet üzerinden İngilizce dil eğitim almaları doğrultusunda sürdürülen projenin amacına ulaşmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade etti. Doğan; “Yabancı dil insan hayatında oldukça önemlidir. İnsanların birbirleri ile anlaşmalarında en önemli unsurdur. Uluslararası anlamda İngilizce hem bilim, hem de konuşma dilidir. Böyle başarılı bir projenin amacına ulaşmasında emeği geçenleri kutluyorum” dedi.

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, eğitim adına önemli bir girişim içinde bulunduklarını ifade ederek; “Hedefimiz okul öncesi, anasınıfı ve ilkokul çağındaki 3-10 yaş grubu çocuklara İngilizce öğretmektir. 2800 çocuğumuza ‘Her Çocuk İngilizce Konuşacak’ projesi kapsamında ‘Pumkin Online Learning for Chıldren’ programı ile ücretsiz İngilizce dil eğitimi veriliyor. Proje kapsamında 2000 çocuğun İngilizce Dil Eğitimi alması hedeflenirken bu sayı talebin fazla olmasından dolayı 2800’i buldu. Başvuru yapan her çocuğumuz bu kurstan faydalanma imkânına kavuşuyor. 2800 evladımız ücretsiz İngilizce dil eğitimi görüyor.

Çocuklar, bilgisayar ortamında, 24 saat internetten verilen şifre ile giriş yaparak İngilizce dil eğitimini yapabiliyor. Projemizi destekleyen, hayata geçmesine katkı sağlayan ve bu konuda sorumluluk duyan İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek’e, Proje Yürütücüsü Mehmet Mahanoğlu’na, Prime Mall Antakya AVM yönetimine ve değerli müdürü Tuncay Cingöz’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ise törende yaptığı konuşmada, bu anlamlı projenin sosyal sorumluluk projesi kapsamında olduğunu hatırlatarak; “Böyle güzel, hayırlı bir projenin hayata geçirilmesinde kurumsal katkımız olmasından dolayı mutluyum” dedi.

Kokteyl sonrasında, bu önemli projenin hayata geçmesinde öncü olan ve emeği geçenlere plaketler takdim edildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here