“Haziran Deniz Oldu, Hatay’a Yürüyor!”

0
254

gezi şehitleri1Fikir Kulüpleri Federasyonu (FKF), 6 Mayıs’ta Hatay’a çıkarma yapmaya hazırlanıyor. Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ı anacak olan FKF, “Gezi Olayları”nda hayatını kaybeden Hataylıları da unutmadı. FKF’den konuyla ilgili “Haziran Deniz Oldu, Hatay’a Yürüyor!” başlıklı yapılan açıklama şöyle;

“Gençlik, 2-6 Mayıs tarihleri arasında Türkiye’nin dört bir yanından yola çıkıyor. Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın asıldığı tarihte, üç fidanını anmak için Hatay’da buluşuyor.

‘Sadece devrim için alanlardayım’ diyen Abdullah Cömert’in, ‘Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın adi hükümet’ diyen Ali İsmail’in, ‘Ne oldu büyük adam olamadıysak hayallerimizi satmadık ya’ diyen Ahmet Atakan’ın memleketi Hatay’a, Suriye halkıyla kardeşliğimize köprü olan Hatay’a yürüyoruz.

Tam bağımsız Türkiye için ölen Deniz Gezmiş ile Devrim için uykuları kaçan Abdullah Cömert arasında duran 40 yıllık zamana rağmen, iki kuşaktan devrimcilerin sesinin yankısını, üç evladını Haziran Direnişi’nde toprağa veren Antakya’da buluşturuyoruz.

“Gençlik Cürettir” diyen Fikir Kulüpleri Federasyonu, ülkesi için hayal kurma, kurduğu hayal için sokaklara çıkma cüretini gösterenlerin “Üç Fidan”larını ölümsüzleştirmek için yola düşüyor.

6 Mayıs tarihi Fikir Kulüpleri Federasyonu’nun yeniden kuruluşunun da birinci yılı. Kurulduğumuz gün “Başladığımız İşi Bitireceğiz” demiştik. Başladığımız işi bitirmeye çok daha yakın olduğumuz bugünlerde bağımsızlığı için direnen Suriye halkı ile dayanışmak, en çok bu ülkenin bağımsızlıkçı gençlerine yakışacak.

6 Mayıs’ta Hatay’a; AKP’ye ve emperyalizme meydan okumaya!”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here