“Halkın Parasını Halka Hizmette Kullandık”

0
92

civelek-tanıtım1Başkan Civelek, Projelerini Açıkladı

İskenderun Belediye Başkanı ve CHP İskenderun Belediye Başkan Adayı Dr. Yusuf Civelek projelerini açıkladı. Belediye Kültür Sarayı’nda düzenlenen toplantıda, yapılan ve yapılacak olan projeler, slayt eşliğinde ekrana yansıtıldı.

Başkan Civelek’in proje tanıtım toplantısına, Cumhuriyet Halk Partisi İskenderun İlçe Başkanı Süleyman Uyar, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum örgütleri temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Yoğun katılımla gerçekleşen toplantıya, katılımcıların alkış ve tezahüratları arasında giren Belediye Başkanı Civelek, konukları selamladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili sunumu izlerken duygulandığı gözlerden kaçmayan Belediye Başkanı Civelek, sunumun ardından yaptığı konuşmasında, inanıp, istedikten sonra çok çalışma ve hizmetler yapıldığını belirtti. Başkan Civelek; “Çalmadık, çaldırmadık. Halkımızın parasını çarçur etmedik. Halkımızın parasını halkımıza hizmette kullandık. Dünya artık özgürlük ve demokrasiye doğru gidiyor. Çağdaş gidiş bu. Yapılanları ben de izledim ne kadar çok şey yapmışız. Yeter ki inan, yeter ki iste, hakikaten oluyor. Bunları yaparken ufak tefek hatalarımız olmuştur. Ama strateji sağlam. Teknik taktik düzeltmeler yapıldı. Beğenilmeyen ufak tefek şeyler olmuştur. Yüz kişiden 10 kişi beğenmeyebilir ama bütün bunları yaparken şu kesin, kul hakkı yemedik, o tartışmasız. Çalmadık ve çaldırmadık. Açık ve net.  Yapılanlar vatandaştan toplanan paralarla yapılan işler ve kendi paramdan daha fazla önem verdim. Çünkü toplanan para tüyü bitmemiş yetimin hakkı olan paraydı. Kuruşuna dikkat ettik. Bu uğraş ve savaş başarısında komutanın adı yazılır ama savaş isimsiz kahramanlarla kazanılır. Bu uğraşta emeği olan tüm belediye çalışanlarına, emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum. Belediye gerçekten çok çalıştı, meclisimiz çalıştı” şeklinde konuştu.

civelek-tanıtım2

Dünyada iki büyük sıkıntı olduğunu belirten Belediye Başkanı Yusuf Civelek; “Bugün biz Ortadoğu bataklığına girmediysek Mustafa Kemal Atatürk’ün bize yaşattığı rönesans sayesinde olmuştur. Atatürk’ün ilkelerine sahip çıkalım, onun izinde gidelim. Hala güncel, söyledikleri. Önümüzde onun koyduğu yol haritası var. Bilim ve akıl diyor size bıraktığım manevi miras. Bunu kullanacağız. Önümüzdeki ikinci tehlike küresel iklim değişikliğidir. Korkunç bir susuzluk kapıda. Biz İskenderun’da küresel iklim değişikliğini algıladık. İskenderun’u çok büyük ölçekte buna hazırladık. İskenderun’da artık su sorunu yaşanmayacak. Kapıda çok sert seller olacak, yağmayan yağmur birden yağacak. Tokatı vurup alıp gidecek. Buna karşı da büyük önlemler aldık İskenderun’da. Önce tedbir alacaksın. Tedbir almadan inşallahla olmuyor” diye konuştu.

Beş yıllık görev süresi boyunca hayata geçen projeleri tek tek sıralayan Başkan Civelek; “Hamasi nutuklarla değil, hizmetle gideceğiz. Birbirimizi birleştireceğiz. Çalmadan, çaldırmadan, halktan toplanan parayı tekrar halka hizmette kullanacağız. Beş yılsonunda alnım ak, başım dik, yapılan işlerden memnunum, gönlüm rahat. Bundan sonrası artık bir kısmettir. Halkın iradesine saygılıyız. Allah’tan sonra en yüce irade halkın iradesidir. Nasıl tecelli ederse saygımız sonsuz” dedi.

civelek-tanıtım3

Başkan Civelek, seçimi kazanması halinde önümüzdeki beş yıl içinde hayata geçirilecek projelerini de şöyle sıraladı;

“Yapılacak olan Projeler de şöyle açıklandı: AVM araç üstgeçit, Feyezan kanalı, her mahalleye taziye evi, futbol antrenman sahası, yeşil alan, park ve sosyal tesis, kent merkezinden radara, radardan kent merkezine çift yönlü teleferik projesi, deniz otobüsü seferleri, katlı otopark girişi balık pazarı, güneş enerjisi panelleri projesi, muhtar ofisleri, bilim ve teknoloji merkezi, İskenderun’un mahallesi olacak beldelerde Kadın Kültür Sanat ve Eğitim Merkezleri projesi,  kentsel dönüşüm projesi, kent içi ulaşım yaya ve araç trafiğinin yanı ısra bisiklet yolu projesi, üniversite öğrencileri için öğrenci yurtları ve yurt projesi  desteklenmesi, radar projesiyle yapılacak sosyal tesisle yamaç paraşütü sporunun desteklenmesi ve sevdirilmesi, kongre merkezi, sıcak asfalt ve kaldırım, parke taşı, kent sohbetleri, doğrudan demokrasi projesi kapsamında halk meclisi, mobese, açık hava sinema, eski yapılara restorasyon, fidan dağıtımıyla ağaçlandırmaya katkı sağlanması, yeni nesil yaşam alanları, butik otel, yüzme havuzları, sinema sanat galerileri tiyatro gibi projeler, çok amaçlı modern kent meydanı, olimpiyat kampı, cadde ve bulvarlarda narenciye ağaçları dikilmesi, sosyal market projesi kapsamında kentli kart uygulaması, STÖ ortak akıl projesi, okul cami ve ibadethane ıslah çalışması, halkın kutlaması için alanlar, ilaçlama çalışmasının yeni yerleşim bölgelerinde uygulanması, İŞKUR destekli mesleki eğitimli sertifika programları, piknik alanı projesi, Atatürk kültür sanat ve gençlik merkezi, yasalara uygun şekilde ücretsiz internet, marina projesi,  sosyal yaşam alanları, Atatürk Anıt alanı altında otopark, federasyon işbirliğiyle sportif faaliyetlerin İskenderun’a katılacak yerleşim alanlarında uygulanması.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here