“Güçlü Bir Şekilde İktidarı Göğüsleyeceğiz”

0
75

mehmet alğan5Ak Parti Milletvekili Mehmet Alğan, Koalisyon Görüşmelerini ve Seçim Kararını Değerlendirdi…

Ak Parti Hatay Milletvekili Mehmet Alğan, Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Payas Ak Parti İlçe Başkanı Cihangir Yıldırım, ilçe yönetimi, ilçe teşkilat binasında bir araya geldi.

Bu güne kadar verilen desteklerden dolayı Bekir Altan’a ve Payas teşkilatına teşekkür eden Mehmet Alğan; “Buraya geç gelmemin nedeni genel merkez çalışmalarım ve görevlerimden dolayıdır. 7 Haziran genel seçimlerinde belli oranda oy kaybı yaşadık. Bu oy kaybının nedenlerini araştırmak yine bize düşüyor. Hükümeti kurma görevi partimize verildi. Çünkü iktidara gelebilecek tek ve en güçlü parti yine bizim partimizdir.

Allah’ın izniyle 1 Kasım’da yine iktidarı tek başına kurabilecek tek parti Ak Partidir. Bu seçim döneminde önümüze koyacağımız seçim programı dâhilinde çalışıp yine geçmişte olduğu gibi 1 Kasım’dan sonra güçlü bir şekilde iktidarı göğüsleyeceğiz.

mehmet alğan6

Koalisyon görüşmeleri esnasında CHP’nin 13 yıllık iktidarlığımızda yaptığımız her şeye eleştirel bakarak hep reform hükümeti kavramını dile getirmesi, partimizi yıpratmaya çalışması ve sanki CHP’nin %41 oy almış gibi davranması, bizim nazarımızda kurulacak hükümetin de uzun vadeli olmayacağı izlenimini bırakmıştır. Gelelim Milliyetçi Hareket Partisine, MHP’nin tavrı en başından beri belliydi.

Ülkenin şu an ki durumu ortada. Ama MHP’nin, elini taşın altına koymayan tavrı MHP tabanını da rahatsız etmiştir çünkü insanlar partileri iktidara gelebilsinler diye oy verir MHP bu treni ne yazık ki kaçırdı. Hükümetimiz PKK ve IŞİD ile mücadele ederken MHP ben bu işte yokum diyerek kredisini tüketti. Bu da gösteriyor ki Ak Parti, bu ülkeyi yönetebilecek tek partidir” ifadelerini kullandı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here