Gençlik Merkezinden “Nefes ve Meditasyon” Eğitimi

0
4

İskenderun Gençlik Merkezi tarafından 6 Haziran Pazar günü LGS sınavına girecek gençler için “Nefes ve Meditasyon” eğitimi verildi.

İskenderun Gençlik Merkezinin Gönüllü Nefes ve Meditasyon Eğitmeni Gözde Gümüş tarafından, Nergizlik Ortaokulunun LGS öğrencileri için yapılan eğitim açık hava da dingin bir sessizlikte gerçekleşti. Sınav esnasında yaşanan stres ve beraberinde gelen sağlık sıkıntılarını en aza indirgemek için yapılan nefes kontrolü egzersizleri öğrencilerin heyecanlarını kontrol altına almalarına yardımcı olmak için kullanılan yaygın bir rahatlama yöntemi olarak biliniyor.

İskenderun Gençlik Merkezinde 2 aydır devam eden Nefes ve Meditasyon eğitimleri üzerine açıklamada bulunan İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin; “Gençlik Merkezimizde 2 aydır devam eden Nefes ve Meditasyon eğitimlerimiz gençlerimizden büyük ilgi görüyor. Gençlik Merkezimize gelemeyen gençlerimizin hizmetine sunmak için ekibimizle birlikte Nergizlik Ortaokulunda ki LGS öğrencileri içinde bir eğitim gerçekleştirdik. Sınav stresiyle pandemi döneminde başa çıkmaya çalışan gençlerimize dilerim faydası dokunmuştur. Çam sakızı çoban armağanı ikramlıklarımızla hoşça kal dediğimiz gençlerimiz dâhil olmak üzere LGS sınavına girecek tüm gençlerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here