Bisikletini Kapan Anıt Alanına Geldi!

0
0

İskenderun Belediyesinden Dünya Bisiklet Günü Etkinliği

İskenderun Belediyesi, “3 Haziran Dünya Bisiklet Günü” nedeniyle bisiklet kullanımına farkındalık oluşturmak amacıyla bir etkinlik düzenledi. İskenderun’da yaşayan bisiklet severlerin birlikte pedal çevirdiği etkinliğe çok sayıda genç ve çocuk bisiklet sürücüsü katıldı.

Atatürk Anıt Alanından başlayan bisiklet turu öncesinde mehteran takımı mini bir konser verdi. Daha sonra bisiklet tutkunları sahil kordonu boyunca bisiklet turu yaptılar. Tekrar Atatürk Anıt Alanına gelen bisiklet sürücülerine katılım belgeleri verildi.

Bisiklet Kültürünü Daha da Yaygınlaştıracağız

Bisikletin en sağlıklı ulaşım aracı olduğuna dikkat çeken Başkan Tosyalı, konuya ilişkin açıklamalarında, belediye olarak Sosyal ve Kültürel etkinlikler düzenlemeye devam ettiklerini belirtti.

Başkan Tosyalı; “Bisikletin günlük yaşamda giderek önemi artıyor. Hem ulaşım aracı hem de sağlıklı yaşam aracı olarak yaşamımıza geri dönüyor. Bisiklet insan sağlığı açısından çok faydalıdır. İnsanlar günlük hayatlarında ya yürümeli ya da bisiklet sürmeli önemli.İskenderun’da bisiklet kültürünü yaygınlaştıracağız” dedi.

Düzenlenen bisiklet turuna katılan vatandaşlar ise Belediye Başkanı Fatih Tosyalı’ya düzenlediği etkinlik için teşekkür ettiler. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here