Geçirdiği Kaza Sonrası Hayatta Kalmayı Başardı

0
154

gelişim-motor kazasıGelişim Hastanesi Doktorlarından Op. Dr. Özkan Özger’in Sihirli Dokunuşu

Reyhanlı’da, karşıdan gelen araca motorla çarparak kaza geçiren ve şuuru kapalı halde Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’ne sevk edilen 17 yaşındaki Abdurrahman Ersözlü, Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Özger’in gerçekleştirdiği başarılı operasyonla hayatta kalmayı başardı.  Kazadan ötürü iki taraflı beyin kanaması saptanan ve yüzü parçalanan Abdurrahman Ersözlü, başarıyla sonuçlanan ameliyatın ardından, bir hafta yoğun bakım ünitesinde yattı.

Tedavisinin ardından taburcu olan ve sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu dile getiren Abdurrahman Ersözlü; “Reyhanlı’dan köye motorumla dönerken, karşıma aniden çıkan araca çarptım. Fakat o andan, kendime geldiğim ana kadar hiçbir şey hatırlamıyorum. Yaşamam mucize diyorlardı, ama doktorum sayesinde eski sağlığıma kavuştum. Doktorum Özkan Bey’e ve ekibine binlerce kez teşekkür ederim” açıklamasında bulundu.

Abdurrahman’ın yaşadığı kazadan dolayı hayatta kalmasının mucize olduğunu ifade eden Beyin Omurilik ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Özkan Özger; “Motosiklet kullanırken en önemli şart, kask takmaktır. Kısa mesafelerde bile mutlaka kaskınızı takın. Motosikletinizin anahtarını aldığınız anda, kaskınızı da alın. Kazanın nerede karşınıza çıkacağı belli olmuyor ve otomobil kazalarından daha öldürücü olabiliyor. Motosiklet kazaları, alınacak basit önlemlerle bile azaltılabilir. Abdurrahman, bu konuda hayatta olduğu için çok şanslı. Çünkü çok büyük bir ameliyattan sağ salim çıktı. Kendisine, ekip olarak geçmiş olsun diliyoruz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here