Farklı Renkler İftar Sofrasında Buluştu

0
100

kuran kursu iftar1Mübarek Ramazan ayı İlçemizde maneviyatına uygun şekilde yaşanmaya devam ederken, İlçe Müftülüğü tarafından Kemal-Seher Özkan Kur’an Kursu bahçesinde iftar yemeği düzenlendi. İftar yemeğinde İlçemizin protokol üyeleri, dini kanaat önderleri, hafızlar ve kurs öğrencileri bir araya gelerek, dualar eşliğinde oruçlarını açtılar.

Kurs bahçesinde düzenlenen iftar yemeğine; İskenderun Kaymakamı Hasan Özyiğit, Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Başar, İlçe Müftüsü Mehmet Taştan, kurum müdürleri, farklı inanç gruplarının temsilcileri ve din adamları katıldı.

Hep birlikte iftar yapmış olmanın sevinç ve gururunu yaşadıklarını ifade ederek bu müstesna akşamı onurlandıran değerli konuklara teşekkür ettiğini belirten Kaymakam Hasan Özyiğit, farklı dinlerin, inançların ve kültürlerin temsilcilerinin bir araya geldiği bu iftar programı ile gönül zenginliğimizin gözler önüne serildiğini ve aramızdaki sevgi ve kardeşlik köprülerinin sağlamlaştırılmasına vesile olduğunu belirterek, nihayetinde huzur ve barış ortamının tesisi için hep birlikte el ele, gönül gönle gayret sarf etmemiz gerektiğini dile getirdi.

kuran kursu iftar2

Alevi Cemaati Kanaat Önderi yaptığı konuşmasında, birlik, beraberlik, kardeşlik ve vatanseverlik duygularının en çok ihtiyaç duyulduğu bir dönemde bu buluşmayı düzenleyen başta İlçe Kaymakamımız Hasan Özyiğit olmak üzere, Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve İlçe Müftüsü Mehmet Taştan’a teşekkür ettiğini belirterek, dinler arası kardeşliği, barışı çok önemsediklerini dile getirdi.

Protokol üyeleri, dini kanaat önderleri, hafızlar ve kurs öğrencilerinin ahenk içinde olduğu iftar yemeğinde, kardeşlik, hoşgörü ve barış duyguları en üst seviyede hissedilerek birlik ve beraberliğin en güzel örneği sergilendi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here