Eski CHP’li Mehmet Güven, AKP’den Aday Adayı Olacak

0
658

erzin-mehmet güvenHatay siyasi arenasında mücadele eden ve 40 yıldır üyesi olduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nden geçen hafta istifa eden Erzin Eski Belediye Başkanı Mehmet Güven, aktif siyasete geri dönüyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun göreve gelmesiyle partide kırgınlıkların başladığını söyleyerek istifasını sunan Güven, siyasi kulislerde dolanan söylentilere göre, Ak Partiden Erzin Belediye Başkan aday adayı olmak için kolları sıvadı.

Uzun yıllar Erzin siyasetine, yaptığı hizmetlerle yön veren Erzin eski Belediye Başkanı Mehmet Güven, ilçenin geleceği için çalışmalara başladı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin’le Ankara’da makamında görüşen Güven, projelerini Ergin’e anlattı. İlçenin bölgede bir marka olması için artık zamanın geldiğini ifade eden Güven’e, Adalet Bakanı Ergin olumlu baktı. ‘Hakkınızda hayırlıysa inşallah bu iş olur’ diyen Ergin, Güven’e başarılar diledi.

Erzin’in artık Hatay’da yükselen değer olacağını ifade eden Mehmet Güven; “40 yıldır aktif olarak siyasetin içerisindeyim. 3 dönem belediye başkanlığı yaptım. Ekibimle birlikte ilçede bir çok hizmete imza attık. Nasip olursa bundan sonraki siyasi geleceğimi Ak Parti’de sürdürmek istiyorum. AK Parti’den Belediye Başkan Aday Adayıyım. İlk görüşmemi Sayın Adalet Bakanımızla Ankara’da yaptım. Bizi büyük bir sevgiyle karşılayan bakanımıza teşekkür ediyoruz. Bize değer, kıymet verdi. Projelerimize olumlu baktı. İnşallah nasip olursa biz bu işe adayız. Çok güçlü bir ekiple Ak Parti’ye katılacağız” dedi.

30 Mart 2014’de yapılacak yerel seçimler öncesi siyasete geri dönme sinyalleri veren Belediye Başkanı Mehmet Güven, Ak Parti’den aday adayı olduğunu önümüzdeki günlerde açıklayacak. Haber: Adil COŞKUNER-Erzin

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here