Engelli Taklidi Yaparak Dileniyordu!

0
371

sahte dilenciAntakya Zabıtası Dilencilere Göz Açtırmıyor

Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, şehir merkezinde dilencilik yapan kişilere göz açtırmıyor. Yapılan denetlemelerde, engelli olmadığı halde, engelli taklidi yaparak dilencilik yapan genç ekiplerin sıkı takibi neticesinde yakalandı.

Antakya Belediyesi Zabıta Müdürü Recep Asıl idaresinde çalışmalarına aralıksız olarak devam eden zabıta ekipleri dilencilerle mücadele de etkin rol oynuyorlar. Resmi ve sivil zabıta ekipleri şehir merkezinde kontrollerini yaparak, vatandaşları rahatsız eden dilencilere engel oluyor.

Antakya Belediyesi Zabıta Müdürlüğü yetkililerinden yapılan açıklamada, şehir dışından gelen dilencilerin Antakya şehir merkezinde vatandaşların dini duygularını sömürerek dilencilik yaptıkları ve artan şikayetler üzerine bu dilencilere karşı operasyonlar düzenlendiği belirtildi.

Adana’dan Antakya’ya dilenmek üzere gelen ve Antakya Belediyesi sivil zabıta ekipleri tarafından bir süre takip edilerek yakalanan dilenci ise görenleri şaşkına çevirdi. Engelli olmadığı halde, elindeki kolluk ile engelli taklidi yapan ve vatandaşların dini duygularını sömürerek dilenen bir genç suçüstü yakalandı. Engelli olmadığı halde, engelli taklidi yaparak dilencilik yapan genç, Antakya Belediyesi sivil zabıta ekiplerinin sıkı takibi neticesinde yakalandı ve hakkında yasal işlem yapıldı.

Antakya Belediyesi Zabıta Müdürü Recep Asıl, vatandaşları rahatsız eden dilencilere karşı operasyonların devam edeceğini belirtti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here