Dünyaca Ünlü Operasyon Savaş Şehri Yarışmasının Çekimleri Hatay’da Başlıyor

0
17

Hatay, dünyanın farklı yerlerinde büyük beğeni ile izlenen bir yarışmaya ev sahipliği yapacak. Geçmişte Yalova ve Kocaeli’de çekimleri yapılan, TV8 ve Kanal D gibi televizyon kanallarında yayınlanan ve reyting rekorları kıran Operasyon-Savaş Şehri yarışmasının bu sezonki çekimleri Hatay’da yapılacak.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Antakya’da yapılacak çekimler öncesi hazırlanan platoda yarışmacılar ve yapımcılar ile bir araya geldi. Savaş Şehri’nin yapımcısı Bekir Gündoğdu, yarışma formatının tamamen Türk menşeli olduğunu söyledi.

Yayınladığı dönemlerde ciddi reytinglere ulaştığını ifade eden Gündoğdu; “Güney’de bir plato kurmak istedik. Başkanımız Lütfü Savaş bizi sıcak karşıladı ve bütün olanakları sağladı. Başkanımızın sayesinde 90 dönümlük bir araziye çok güzel bir plato kurduk” dedi.

Yarışmada Azerbaycanlı dünya şampiyonu sporcuların, oyuncuların ve askerlerin yarışacağını belirten Gündoğdu; “Yarışmamız ilk olarak Azerbaycan’da 32 bölüm olarak yayınlanacak. Her bölüm öncesi Hatay’ın bir kültür ve turizm değeri Azerbaycan’ın devlet kanalında gösterilecek. Böylelikle Hatay’ın tanıtımına ve turizmine katkı sağlanmış olacak. Azerbaycan sonrası İran, Polonya, Almanya ve Uruguay gibi ülkeleri de buraya taşımayı planlıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Formatın yerli ve milli olmasından etkilendiğini dile getiren Lütfü Savaş da; “Hatay’ın kültürünün, medeniyet birikiminin, coğrafi güzelliklerinin, gastronomisinin tanıtılacağı çok güzel bir program olacak. Birçok ülkeden sporcu gelip şehrimizde yarışacak. Bu platform şehrimizin ve ülkemizin tanıtımına katkı yapacak” ifadelerini kullandı.

Eylül ayında yayınlanması planlanan yarışma programı kapsamında, Hatay’ın tarihi yerlerinde ve sahip olduğu doğal güzelliklerinde çekimler yapılacak ve bölümlerde bu görüntülere de yer verilecek.

Her yıl başka bir yerde yapılması planlanan yarışma için 7 farklı konsepte sahip oyun alanları hazırlandı.

Formatı Türk menşeli olan yarışmaya birçok ülke ilgi gösteriyor. Asya, Avrupa ve Güney Amerika ülkelerinin büyük ilgi gösterdiği konseptin tüm dünyada ses getireceği ön görülüyor.

Yarışmacılar daha sonra EXPO 2021 Hatay’ın Antakya’daki alanını gezdi. (Haber Merkezi)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here