Doçent Dr. Adnan Celkan Gelişim’de

0
407

Özel İskenderun Gelişim Hastanesi, Hatay’da gerçekleştirdiği 2 bine yakın açık kalp ameliyatıyla önemli başarılara imza atan Doçent Doktor Adnan Celkan’ı transfer etti. Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde hasta kabulüne başlayan Doçent Doktor Adnan Celkan, Türkiye’nin en başarılı Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanları arasında gösteriliyor.

Doçent Doktor Adnan Celkan Kimdir?

1969 yılında Kilis’te doğdu. 1992 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. İki yıllık mecburi hizmetinin ardından 1995 yılında uzmanlık eğitimine başladı. 2000 yılında Bursa Yüksek İhtisas Hastanesinden Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanı olarak mezun oldu. Aynı yıl Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilimdalı’nda göreve başladı. 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri Chicago Northwestern Üniversitesinde kapak tamirleri, aort cerrahisi ve kalp ritm bozukluklarının cerrahi tedavisi konusunda gözlemci doktor olarak bulundu.

2007 yılında Doçent ünvanını aldı. Bu süre içinde gerek yurtiçi gerek yurtdışında ki birçok toplantıda katılımcı ve konuşmacı olarak görev aldı. 2008 yılında üniversiteden ayrılarak özel bir hastanede çalışmaya başladı.  Son beş yılda Hatay da 2 bine yakın açık kalp ameliyatını başarıyla gerçekleştirmiştir. Türk Kalp Ve Damar Cerrahisi Derneği, Türk Kardiyoloji Derneği, Türk Damar Cerrahisi Derneği, Avrupa Kalp ve Torax Cerrahisi Derneği, American Society of Thoracic Surgeon üyesiyim. Evli ve iki çocuk babasıdır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here