“Cumhuriyet Rejimini Hedef Alanlara Karşı Bir Seçim Olacak”

0
38

yılmaz şahutoğlu10CHP Hatay Milletvekili aday adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Arsuz’un Mahallelerini Ziyaret Etti…

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili aday adayı Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Arsuz’un Nardüzü, Madenli, Gülcihan ve Üçgüllük mahallelerinde sakinlerle bir araya geldi.

2015 genel seçimlerinin Türkiye’nin tarihi açısından sadece milletvekili seçimi veya siyasi iktidarı belirleyecek bir atmosferi oluşturmayacağına dikkat çeken CHP’li Dr. Yılmaz Şahutoğlu; “Cumhuriyet rejimini hedef alanlara karşı bir seçim olacak. Eğer 2015 seçiminde mevcut siyasi iktidar anayasayı değiştirecek çoğunluğa sahip yapıya kavuşacak olursa bundan sonra Türkiye Cumhuriyetinin rejimi cumhuriyetten ziyade başkanlık sistemi olacak. Sonra hiç birimizin söz söyleme konusunda ciddi bir etkinliği olmayacak. Bu açıdan bu seçimi önemsiyoruz” dedi.

Seçime güçlü bir yapılanma ile gitmek istediklerini de ifade eden Dr. Şahutoğlu; “Bu yapılanmayla giderken de önce biz bu arenada siyasi mücadele veren aday adayları olarak tabanımızla kucaklaşmak istiyoruz. Örgütlerimizle bir arada birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmek istiyoruz. Siyasetçileri seçimden seçime görüyoruz veya aday olduğu zaman görebiliyorsunuz. Ben Yılmaz Şahutoğlu olarak çok net ifade edebilirim ki, bu arenada şahsi istikbal peşinde ve bu anlamda kaygı ile hareket eden bir insan değilim. Çok şükür böyle bir kaygım yok. Ben dava adamıyım. İdealist bir insanım davanın fikirlerinin iktidara taşınması anlamında mücadeleyi uzun yıllardır yapıyorum, bundan sonraki süreç içerisinde aday olayım olmayayım, CHP’nin başarısı için ben adaymışım gibi çalışacağımın sözünü sizlerin huzurda rahatlıkla verebilirim” şeklinde konuştu.

yılmaz şahutoğlu11

Ülkenin çok büyük sıkıntıları bulunduğunu ve bunu herkesin yaşadığına vurgu yapan CHP’li Şahutoğlu eğitim sisteminden sağlık sistemine adalet sistemine kadar, iktidarın güttüğü dış politika nedeniyle Hatay’da çok ciddi sorunlar yaşandığının da altını çizdi.

Komşularla sıfır sorundan, sıfır komşu noktasına gelindiğini kaydeden Şahutoğlu; “Komşularla çok ciddi sorunlar yaşıyoruz. Ortadoğu’yla ilişkilerimizin iyi olduğu dönemde herkes bunun meyvelerini iyi yönde almaktaydı ama maalesef üç yıldır Hatay’da Mardin’de Kilis’te Şanlıurfa Gaziantep’te insanlarımız ciddi anlamda sıkıntılar yaşıyor. Bunun nedeni ise siyasi iktidarın yanlış dış politikasıdır” diye konuştu.

Hatay’ın, çok farklı kültürlerin hoşgörüyle yaşadığı bir kent olduğunu anımsatan Şahutoğlu; “Ne yazık ki son zamanlarda bu birlik ve beraberliğimizi barış ve huzurumuzu tehdit eden uygulamalar oldu. Her şeye rağmen diyoruz ki, Hatay insanı olarak Hataylılar olarak inadına barışı inadına huzuru inadına sevgiyi ve kardeşliği savunmaya devam edeceğiz. Biz Hatay’ın bütün unsurlarıyla bütün renkleriyle barış içerisinde huzur içerisinde yaşamak istiyoruz. Hatay’ın her tarafında önce barışın huzurlu ortamının, ondan sonraki süreçte Hatay’ın ciddi anlamda sorunları olan ekonomik, işsizlik sorunları ile yapabileceklerimizin mücadelesini vereceğiz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here