Culha; “Hatay’da CHP Bayrağı Dalgalanacak”

0
86

nazım culha15CHP Arsuz Belediye Başkan Aday Adayı Nazım Culha, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yürütme Kurulunun (MYK) Arsuz İlçesi Belediye Başkanlığı Adayını iki aşamalı olarak belirleme kararı aldığını duyurdu.

Aday belirlemenin ne şekilde olursa olsun sonucun değişmeyeceğini ve Hatay bölgesi genelinde CHP bayrağının dalgalanacağına inandıklarını ifade eden Culha; “Şu güne kadar kamuoyu araştırması yapılacağı ve ilk dört sıradaki adayların Merkez Yürütme Kurulu (MYK) tarafından değerlendireceği açıklanmıştı. Alınan bu son kararda ise 30 Haziran 2013 tarihindeki kayıtlı üye listesi ile 8 Aralık Pazar günü ön seçim yapılacağı, bu seçim sonucunda belirlenen ilk dört adayın daha sonra yapılacak kamuoyu araştırmasıyla bir’e düşürülerek adayın belirleneceği açıklanmıştır.

30 yıldır CHP çatısı altında siyaset yapan biri olarak aday belirlemenin en demokratik yolla yapılması ve adaylar arasında tarafsız davranılarak en sağlıklı kararın alınmasının partimizin yararına olacağının bilincindeyim. Bu bağlamda yaklaşık dört aydır Karaağaç’tan Kale Köyü’ne kadar köy köy, belde belde gezdiğimiz Arsuz’da aday belirleme yönteminin iki aşamalı olması bizim çalışmalarımızı değiştirmeyeceğini ve üyelere sorulmasında da bizde hiçbir tereddüt oluşturmadığını, 30 Mart 2014 seçimlerinde başta Arsuz, İskenderun ve Büyükşehir olmak üzere tüm Hatay’da Cumhuriyet Halk Partisinin bayrağının dalgalanacağına olan inancımın sonsuz olduğunu belirtmek istiyorum” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here