Cömert; “Tek Referansımız Atatürk Milliyetçiliğidir”

0
32

İyi Partili Adaylar Basın Mensuplarıyla Bir Araya Geldi

İyi Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, İskenderunlu gazetecilerle bir araya geldi.

Geniş katılımla gerçekleşen programda bölgemiz için yapılacak olan plan ve projeler masaya yatırıldı. 31 Mart yerel seçimlerinin çok önemli olduğunu kaydeden İyi Parti İskenderun Belediye Başkan Adayı Nazmi Ceylan, depremden dolayı yara almış İskenderun’u ayağa kaldırmak, insanlarımızın yaralarına merhem olmak için gece gündüz çalışacaklarını vurguladı.

İskenderun’un zaman kaybetmeye tahammülünün olmadığını önemle hatırlatan Başkan Adayı Nazmi Ceylan; “Bu memleket bizim. Canımız pahasına da olsa her zaman memleketimize sahip çıkacağız” dedi.

Hatay, Jeopolitik ve Stratejik Açıdan Önemli

Daha sonra konuşan İyi Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert ise, Atatürk’ün tanımladığı milliyetçiliğin yol haritası olduğunu belirterek; “Tek referansımız Atatürk Milliyetçiliğidir” dedi.

Harvard Üniversitesi İleri Liderlik Kıdemli Akademi Üyesi ve IMD Business School Alumnisi olan Makine Mühendisi Nusret Cömert, özelikle Hatay’ın jeopolitik ve stratejik açıdan önemli bir yer olduğunu kaydederek, öncelikle bunların öneminden bahsetti.

Cömert; ‘Bir Belediyenin Zaten Asıl Görevi Çöp ve Kaldırım. Kimse Bunu Yaptık Demesin!’

Hatay’ın güvenlik ve coğrafya konusunda önemli bir yer olduğunu kaydeden Cömert; “Fakat bu ilimiz yerle bir. İnsani boyutun altında yaşayan halkımız var. Çadırda konteynerda yaşayan insanlar var. Bu gerçekten çok üzücü bir durum. Modern yerler inşa edeceğiz. İnsanlarımıza hak ettiği değeri en üst noktasında vereceğiz” dedi.

İşi dışarıda olsa da aklının hep Hatay’da olduğunu vurgulayan İyi Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert; “İstiyoruz ki hep Hatay büyüsün. Bana deseler ki ‘Şu il garanti, Belediye başkan adayı ol’ samimiyetimle söylüyorum cevabım hayır olur. Bizim aklımız fikrimiz hep Hatay. Benim ilk projem Hatay’ın tarihi dokusunu muhafaza etmektir” ifadelerini kullandı.

Hatay’a Özel Projeler Lazım

Neden İyi Parti sorusuna da içtenlikle cevap veren Cömert; “İyi Parti defosuz, problemi olmayan bir Partidir. Her değerimize sahip çıkan bir anlayıştadır. Aslında ben seçim kampanyasında seferberlik ilan ediyorum. İnsanlara bakıyorum geçim diyor, gençlere bakıyorum umut diyor. Hayatları alt üst olmuş insanlar var. Deprem geleceğe dair tüm umutları da çökertti. Hatay’a özel projeler lazım. Her şey konut yapmakla bitmiyor. İnsanlara hayat veriliyor, ama yaşam verilemiyor. Hatay’ın içinde bulunduğu durum tamiratla tadilatla olmaz” diye konuştu.

İyi Parti Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nusret Cömert, açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. (Haber: İlyas Edip TERBİYELİ)

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here