Çolakoğlu; “CHP, Çiftçiyi Yok Sayan Anlayışa Son Verecektir”

0
54

ender çolakoğlu42CHP Milletvekili Aday Adayı Çolakoğlu, Kumlu’da Partililerle Buluştu

Seçim çalışmaları kapsamında, CHP’nin ilçe teşkilatlarını ziyaret eden milletvekili aday adayı Dr. Ender Çolakoğlu, parti teşkilatı ve partililer tarafından büyük ilgi gördü. Çolakoğlu’nu, CHP Kumlu İlçe Teşkilat Başkanı Ali Biçer, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili karşıladı.

Örgütlere, örgütün temel taşı olan mahalle temsilcilerine büyük önem verdiklerinin altını çizen Çolakoğlu; “Parti Örgütünü muhatap almazsak örgüte ve çalışanlarına gereken değeri vermezsek sorunları çözemeyiz. Bugün yaşadığımız problemlerin temelinde veya geçmişten bugüne kadar partimizin Hatay için söylüyorum gerilemesinde örgütlerin ve örgüt zihniyetinin ciddiye alınmaması ve seçilmiş insanların bireysel siyaset yapmasından kaynaklı sorunlar olduğunu düşünüyorum. Böyle bir görev nasip olursa örgüt ve milletvekili arasında nasıl çalışılır, bu organizasyon nasıl yapılır, Kumlu’da ve Hatay’ın diğer tüm ilçelerinde bir milletvekili ilçe örgütüyle beraber bir bütün olarak nasıl hareket eder herkese gösterme şansı bulabiliriz inşallah, seçilmiş milletvekili ile örgütün birlikte çalışması sağlanamadan başarıya ulaşmak bana göre imkansızdır. Bu sağlanamayacaksa kimin milletvekili seçildiğinin de bir önemi olmayacaktır. Partimizi Hatay’da eski dönemlerde olduğu gibi en parlak dönemlerine hep birlikte taşıyabiliriz. Bu atmosferi Hatay’da yaratabiliriz. Ben buna hazırım, fikren hazırım ruhen hazırım, bedenen hazırım” şeklinde konuştu.

ender çolakoğlu43

Hükümetin tarım politikalarını eleştiren Çolakoğlu, çiftçilerin hayat standardında en ufak bir iyileşme olmadığını aksine bugün dünden daha da kötü duruma geldiklerini vurguladı. CHP Milletvekili aday adayı Çolakoğlu; “Tarım politikaları iflas etmiş durumdadır. Bölgemizde üretim alanları arttırılmalıdır. Çiftçiye sağlanan teşviklerin desteklenmesi gerekmektedir. Ekilen biçilen tarımsal alanlar azalmış, tarım toprakları terk edilmiş, işsizliği dengeleyen bir sektör olan tarımdan kaçış hızlanmış, yani tarımda çalışan sayısı düşmüş, köylerimiz boşalmış, çiftçimizin, köylümüzün geliri her geçen yıl azalmış ve borç batağına sürüklenmiştir. Çiftçilerimizin tamamı neredeyse borçlu ve borçlarını ödeyemez duruma gelmiştir. Köylümüz, çiftçimiz tam manasıyla bitmiş durumdadır. Bölgenin en önemli tarım alanlarından biri olan Amik Ovası’nda çiftçilik yapan üreticiler, uygulanan tarım politikalarından kaynaklı artık iflasın eşiğine gelmiştir. CHP, çiftçiyi yok sayan anlayışa son verecektir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Kumlu İlçe Teşkilat Başkanı Ali Biçer ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Dr. Ender Çolakoğlu’na ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirerek başarılar dilediler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here