Çirkin İsdemir Yönetimine Seslendi: “İnatla Murat Olmaz”

0
170

mhp işçi ziyaretiİSDEMİR işçilerinin 9 gündür devam ettirdiği greve destekler ardı ardına gelmeye devam ediyor. MHP Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, İSDEMİR’de bulunan grev çadırına ziyarette bulunarak,  grevde bulunan işçileri sonuna kadar desteklediklerini dile getirdi.

Grev çadırına yapılan ziyarete Çirkin’in yanı sıra, MHP Hatay İl marsbahis Başkanı Adnan Aktaş, MHP İskenderun İlçe Başkanı İbrahim Gül, Karayılan Belediye Başkanı Mehmet Yurtman da katıldı. Milletvekili Çirkin, İşçinin de işverenin de makul ölçülerde anlaşabilmesinin en büyük dilekleri olduğunu belirterek; “Gönlümüz ve kalbimiz sizinle. Geçmişte bu işçiler büyük fedakârlık ederek bu fabrikayı kriz döneminde ayakta tuttular. Bu dünyanın hiçbir yerinde görülmemiş bir olaydır. Bugün katkı sırası İsdemir yönetimindedir” dedi.

İsdemir Yönetimine seslenen Çirkin, “İnatla murat olmaz. Bu grevi tüm Türkiye konuşuyor. Ben vermem, bu talepleri kabul etmem anlayışı doğru değildir” diye konuştu. İsdemir’deki grevi desteklemelerindeki amacın işçileri tahrik etmek olmadığını da belirten Çirkin; “İyi niyetiniz varsa biz ara buluculuğa hazırız. Niyetinizi belli edin. İnşallah bizi duyarlar ve makulde anlaşılır” şeklinde konuştu.

Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek emek ve alın teri mücadelesinin sonuna kadar devam edeceğini belirtti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here