CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Mustafa Kamil Turan; “Basının, Ülke Kalkınmasında Önemli Rolü Vardır”

0
53

basın-kamil turanCHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Mustafa Kamil Turan, basın çalışanlarının, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü yayınladığı yazılı bir mesajla kutladı.

Mesajında basının önemine vurgu yapan Turan, günümüzde basın mensuplarının karşılaştıkları zorluklara da değinerek; “Günümüzde basın demokrasinin temel direklerinden ve vazgeçilmez unsurlarından birisidir. Tarafsız, bağımsız ve özgür basın’ın varlığının demokrasinin, insan haklarının ve toplumsal barışın gelişmesinde, ülkenin kalkınmasında tartışılmaz biçimde önemli bir rolü vardır. Ülkemiz gibi demokrasinin tam anlamıyla yerleşmediği ve gelişmekte olan ülkelerde basın mensupları ekonomik zorlukların yanı sıra, mesleklerini özgürce yapmakta zorlanmakta, zaman zaman şiddet görmekte, hapislere atılmakta ve maalesef hayatlarını da bu uğurda kaybetmektedirler. Bunlardan birisi olan 8 Ocak 1996’da gözaltında işkence yapılarak öldüren gazeteci Metin Göktepe’yi de öldürülüşünün 19. yılında rahmetle anıyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizde ve şehrimizde yaşanan olayları, sorunları ve gelişmeleri kamuoyuna aktaran ve halkımızın bilgilenme ve bilinçlenmesinde öncü olan sizlerin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü” en içten dileklerimle kutlarım” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here