Çetinkaya; “Şehrin Spor İlçesi Olmasını İstiyoruz”

0
125

tek pota basketbol1İskenderun Belediyesince Düzenlenen Tek Pota Basketbol Turnuvası Başladı

İskenderun Belediyesi tarafından düzenlenen tek pota basketbol turnuvası yoğun katılımla başladı. Belediye Sahil spor kompleksinde başlayan turnuva öncesinde aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Gençler, Yıldızlar ve Küçükler olmak üzere üç kategoride düzenlenen turnuvaya toplamda 51 takım katılım gösterdi.

7-12 Eylül tarihleri arasında devam edecek turnuvada, saat 18.00’da başlamak üzere her gün 20 karşılaşma yapılacak. Turnuvanın başlama atışını yapan İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çetinkaya gençlerin ilgisinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek bu tür organizasyonların devam edeceğini söyledi.

tek pota basketbol2

Basketbolu İskenderun’a sevdirmek istediklerini kaydeden Başkan Yardımcısı Çetinkaya, miniklerimizi basketbol ile tanıştırmaya devam etmeyi planladıklarını, gençleri ise kötü alışkanlıklardan kurtarıp spor yapmalarına imkân sağlamanın öncelikleri hedefleri olduğunun altını çizdi.

İskenderun Belediyesinin şehrin spor ilçesi olması yönünde gayretlerinin devam edeceğini de açıklayan Başkan Yardımcısı Ahmet Çetinkaya; “Sporun etkili ve çekici bir eğitim unsuru olduğunu biliyoruz. Genç nesillerin yapıcı, yaratıcı ve üretici olmasında sosyal kaynaşma ve kültürel kalkınmaya büyük etkisi tartışılmaz bir gerçek. Şehrimizin güçlü yarınları için okuyan, düşünen, sporu yaşam tarzı hâline dönüştüren, saygılı, çevreye duyarlı, öz güveni yüksek, sağlıklı ve güçlü bir gençliğin yetişmesini sağlayıcı hizmetlerimiz olacaktır” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here