Çelik-İş Sendikası, MMK ve Ekinciler Çalışanlarına Payas’ta İftar Yemeği Verdi

0
371

çelik-iş iftar8Çelik-İş Sendikası, İskenderun ve bölge genelinde iftar yemeklerine devam ediyor. Belli bir program çerçevesinde gerçekleştirilen iftar yemeği bu kez MMK Metalurji A.Ş. ile Ekinciler Demir ve Çelik A.Ş.’de çalışan Çelik-İş üyesi ve aileleri için gerçekleştirildi.

Payas Falez Restoran’da gerçekleştirilen iftar yemeğine, Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı, Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül, Çelik-İş Sendikası Mali Sekreteri Bayram Altun, Genel Eğitim Sekreteri Recep Akyel, MMK Metalurji Genel Müdürü Vitaly Galkin, MMK Metalurji İnsan Kaynakları ve İdari Müdürü İ. Halil Kürkçü, Çelik-İş Sendikası İskenderun Şubesi Mali Sekreteri Murat Kayış ile MMK ve Ekinciler ’de çalışan işçiler ile diğer bazı konuklar katıldılar.

Galkin; “MMK Çalışanlarının Birlikteliğinden Memnun Oldum”

İftar etkinliğinde tercüman aracılığıyla bir konuşma yapan MMK Genel Müdürü Vitaly Galkin öncelikle genel başkana ve diğer sendika yöneticilerine teşekkür etti. Galkin konuşmasının devamında; “MMK çalışmalarının bu derece sıkı dostluk kurup, bir arada olmalarından, birlikteliğinden memnun oldum. Böyle bir ekiple MMK olarak daha ileriye gideceğimize, sektörde daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum. Sizlere, ailelerinize, sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum. Sizlere ve ailelerinize ayrıca hayırlı ramazanlar temenni ediyorum” diye konuştu.

çelik-iş iftar9

Gül “Çalışanların Sıkı Dostluğu Beraberlik Getirir”

Daha sonra söz alan Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül ise; “Sevgili MMK ve Ekinciler Demir Çelik çalışanları. Mübarek Ramazan ayınız tekrar hayırlı olsun, hepimiz için hayırlara vesile olsun. Sayın Galkin’in söylediği gibi çalışanların sıkı dostluğu, beraberliği getirir. MMK genç bir işletme. Körfezin ve Türkiye’nin bir yıldızı olarak giderek parlayacak. Bu yıldızı MMK çalışanları işverenle birlikte yaratıyor. Bu ortama olanak tanıyan MMK Metalurji yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. Önümüzdeki süreçte MMK’da çalışan sayısının artacağına inanıyorum. Çelikhanenin de devreye girmesiyle bölgede MKK’nın işsizliğin azalmasına katkı sunacağına inanıyorum.

çelik-iş iftar10

Ekinciler Demir-Çelik A.Ş’nin kapanışı, zor günleri ve yeniden bugünlere gelişindeki zor süreci bilenlerdenim. Ekinciler çalışanları her zaman birlik ve beraberliklerini korumasını bildiler. Gelecek günlerinizin bugünden daha güzel olmasını temenni ediyorum. Allah birlik ve dirliğinizi bozmasın. Ramazan ayının bereket ve hayırları üzerinize olsun” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Gül, alkış alan konuşmasının ardından Genel Müdür Galkin ile İnsan Kaynakları Müdürü Halil Kürkçü’ye üzerlerine MMK ve Çelik-İş yazılı birer forma hediye etti. Gece, çekilen hatıra fotoğraflarıyla son buldu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here