Çalışkan: “Geleceğimiz Olan Gençlerimiz Milli ve Manevi Değerlere Bağlı Yetişmelidir”

0
60

saadet yaz kampı1Saadet Partisi Gençlik Kolları Türkiye geneli 4 farklı bölgede Gençlik Yaz Kampları etkinliği düzenledi. Çanakkale, Samsun, Elazığ ve Antalya gençlik kamplarına eğitimci olarak katılan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi ve Hatay İl Başkanı Dr. Necmettin Çalışkan, Antalya Kargıcak kampındaki konuşmasında milli ve manevi değerlerine bağlı gençliğin öneminden bahsetti.

Gençlikte kişiliğin oluştuğuna dikkat çeken Çalışkan; “Gençlik hayatın önemli bir dönemidir. Gençlikte karakter yapısı oluşur ve bilgi gençlikte elde edilir. Kişinin ideolojik yapısı gençlikte oluşur. Bu nedenle hayatın bu evresine çok önem verip gençlik fırsatını çok iyi değerlendirmeliyiz” dedi.

saadet yaz kampı2

 Ülkemizin büyük krizlerle karşı karşıya bulunduğuna değinen Çalışkan; “Özellikle neslimiz tehlikededir. Şu anda maalesef kontrol altında tutulmayan ne idüğü belirsiz bir gençlik yapısı karşımızda duruyor. Bu nedenle de camiamıza teşkilatımıza büyük görevler düşüyor. ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ düsturu ile Hakk’ı üstün tutan, maneviyatçı, nefis terbiyesini esas alan, kötü hallerden arınmış, güzel ahlak sahibi, herkese iyilik yapmayı, ümmet ve insanlık için faydalıyı olmayı gaye edinmiş gençleri her şart altında yetiştirmeyi gaye edinmekteyiz” diye konuştu.

Son olarak Çalışkan Peygamberimiz (sav)’in hayatından örnekler de vererek temel esaslarımızı anlattı ve gençlerin geleceğimiz olacağından, ahlak ve maneviyat önceliğinde milli ve manevi değerlere bağlı gençliğin öneminden bahsetti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here