Bozdoğan’dan Türkmen Köyleri Derneğine Ziyaret

0
228

bozdoğan2CHP İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı Elektrik Müh. Bülent Bozdoğan, İskenderun Türkmen Köyleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Bozdoğan, dernek ziyaretinde Cezmi Yurtsever’in “Çukurova Türkmenleri” adlı kitabı dernek Başkanı Ali Diler’e sundu. Çukurova Türkmenleri adlı kitapta Çukurova’da yaşanan 100 Türkmen aşireti ile binlerce ailenin bilgilerini yer alıyor.

CHP İskenderun Aday Adayı Bülent Bozdoğan, İskenderun’un planlaması yapılırken İSDEMİR’in inşa edildiğini ancak kentleşmeye ilişkin plan yapılmadığından dolayı bugün İskenderun’da gecekondu bölgelerinin var olduğunu, doğruların baştan yapılması ile gidişatın da doğru yönde olacağını belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının her geçen erozyona uğratıldığını da belirten Bülent Bozdoğan, adında ‘milli’ sözcükleri barındıran Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı’nın da yıpratılmak istendiğini oysa bu iki bakanlığın bir biranın kolonları gibi Türkiye’nin de kolonlarını oluşturduğuna vurgu yaptı.

Dernek Başkanı Ali Diler, mahalle ve çevresinin sorunlarını en yakından bilen insanların İskenderun Belediye Meclisi’nde temsil edilmek istediklerini kaydetti. Bozdoğan’ın ziyaretinden dolayı mutlu olduklarını ifade eden Diler ve muhtarlar, Bozdoğan’a ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here