Belen Kaymakamlığından Şiir Kitabı Desteği

0
147

belen-şiir kitabıBelen Kaymakamı Abdulaziz Aydın’a yazdığı bir mektup ile hayatının akışı değişen ve “Kalemin Ucundaki Gönlüm” adlı ilk şiir kitabı Kaymakamlığın desteğiyle çıkan Meryem Düşer ailesiyle birlikte Kaymakam Aydın’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

İskenderun Anadolu Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik Bölümü 10’cu sınıf öğrencisi olan Meryem Düşer, 8 yaşında şiir yazmaya başladığını, zamanla yeteneğini geliştirerek yarışmalarda çeşitli dereceler elde ettiğini ve en çok Mehmet Akif Ersoy’dan etkilendiğini belirtti.

Kaymakam Aydın, Meryem Düşer ve ailesi ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Şahan, Öğretmenevi Müdür Yardımcısı Özgür Böncüoğlu ve şiir kitabının basımında emeği geçen Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Bekir Köse’yi makamında kabul etti. Kabulde Meryem Düşer, ilk şiir kitabını imzalayarak Kaymakam Aydın’a hediye etti ve şiirlerinin kitaplaşmasında maddi ve manevi desteğini esirgemeyen ve her zaman yanında olduğunu hissettiren Kaymakam Aydın’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Kaymakam Aydın, kitap hayalini bir kaymakamın gerçekleştireceği umuduyla Meryem kardeşimizin kendisine ilettiği mektup dolayısıyla çok etkilendiğini ve özellikle yaşının oldukça ötesinde bir olgunlukla kaleme aldığı şiirlerin bir kitap haline gelmesini içtenlikle desteklediğini kaydetti. Şiirlerini yazmaya devam etmesi gerektiğini ve bu kitabın bu çabanın son örneği olmaması gerektiğini ifade ederek ilk etapta 1000 adet kitap bastırılarak okuyucuların beğenisine sunulduğunu ve kitabın Kaymakamlıktan temin edebileceğini de belirtti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here