‘Belediyecilik Doğumdan Ölüme Gerekli!’

0
91

ibrahim gül11MHP İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Gül; “Düsturumuz; İnsana, İnanca, Geçmişe Saygı, Dünya Barışına Katkıdır”

MHP İskenderun Belediye Başkan Aday Adayı İbrahim Gül, yaptığı açıklamada belediyecilik hizmetlerinden ve parti olarak belediyecilik anlayışlarından söz etti.

Belediyeciliğin, doğumla ölüm arasında her zaman, her an bir şekilde ilişkili olan bir sosyal hizmetler zinciri olduğunu vurgulayan Gül; “Belediyede halkın bu hizmetleri en geniş şekilde alabilmek maksadıyla demokratik usullerle göreve getirdiği bir yerel yönetim birimidir. Belediye halkın yerel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak üzere görev yapar” dedi.

Parti olarak yerel yönetim anlayışlarını anlatan Gül; “Çağdaş, modern sosyal ihtiyaçların rutin belediyecilik anlayışından öte tüm insanları ve tüm semtleri aynı sevgi ve şefkatle kucaklayan, kenti topyekun düşünen, bu kentin geçmişten günümüze uzanan tüm değerlerine sahip çıkarken; onları koruyup, kollayarak günümüzde de güncelliğini sürdürmesi için çaba gösteren, geçmişle günümüz arasında köprü görevini üstlenen bir anlayıştır. Yine bizim yönetim anlayışımız; kentte yaşayan tüm insanların kaynaşması, dayanışması ve hemşericilik bilincinin pekişmesi çabalarını geliştirerek, barış, huzur ve kardeşliğin en üst düzeyde tesisine yönelik çalışmaları en öncelikli görev sayan bir anlayıştır.

Zira bize göre hizmeti yapmaktan öte, yapılan hizmeti o kentte yaşayanların kendi malı bilmesi, öz malına sahip çıkar gibi sahiplenmesi en büyük idealimizdir. Bütün bu güzellikleri ortaya çıkarırken, tarihin derinliklerinden günümüze aktarılan eserleri, geçmişte kentimizde yaşayan medeniyetler ve dinlerin kalıntılarını günümüz dünyasıyla paylaşırken,  hiçbir zaman öz değerlerimizden ve milli kimliğimizden taviz vermek düşüncesinde olmadığımızı herkesin bilmesinde ayrıca yararlar vardır. Bizim buradaki temel düsturumuz “İnsana, inanca, geçmişe saygı, dünya barışına katkı” anlayışımızdır” dedi.

İskenderun Belediyesini almaları halinde bu anlayış içerisinde hareket edeceklerini kaydeden Gül; “Tarih boyunca cazibe merkezi olmuş bu kenti hem kendi insanlarımıza, hem dünya insanlık âlemine sunarken, açık, şeffaf, katılımcı bir anlayışla, çevreye olan saygımızdan da asla taviz vermeden hizmet üreteceğiz” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here