Belediye Zabıta Müdürlüğü Bayram Öncesi Denetimleri Sıklaştırdı

0
75

bld-zabita1Halkımızın sağlığını korumaya yönelik denetimlerini aralıksız sürdüren İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesi gıda üretim ve satışına yönelik faaliyet gösteren işletmelerin denetimlerini yoğunlaştırdı.

Zabıta Müdürlüğü ekiplerince, unlu mamuller üretim ve satışı yapan işyerleri ile şekerleme, kuruyemiş ve baharat satışı yapan işletmeler denetlendi. Denetleme çalışmasında, İskenderun Belediyesi’nin gıda mühendisi ve sağlık memurları da hazır bulundu.

Kontrol ve denetimden geçirilen işyerlerinde temizlik ve hijyen kontrolü yapılırken, satışa sunulan yiyecek ve içeceklerin, imalatta kullanılan ürünlerin son kullanma tarihi de kontrol edildi. Denetimlerde dikkat edilmesi gereken konularla ilgili işletmeler bilgilendirildi ve uyarılarda bulunuldu.

Denetimlerin aralıksız süreceğini belirten İskenderun Belediyesi Zabıta Müdürü Abdullah Kaya, halkımızın kendi sağlığı için şikayetlerini belediyenin Alo Çağrı Merkezi’nin 444 1939 ve Alo Zabıta 61 416 84 numaralı telefonuna bildirmelerini istedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here