Belediye Engellilerin Hayatını Kolaylaştırıcı Çalışmalarını Sürdürüyor

0
160

İskenderun Belediyesi, engellilerimizin yaşamını kolaylaştırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

Belediye hizmet binası girişinde ve bina içinde engellilerimizin iş ve işlemlerini daha rahat gerçekleştirmeleri amacıyla kauçuk esaslı hissedilebilir ve uyarıcı yüzey malzemelerinin döşenme çalışması başladı. Çalışma, belediye binası kaldırım ve girişlerinde yerleştirilen görme engelli tuğlalarını karşılayacak şekilde yapılıyor.

Oluklu ve kabartmalı olarak iki farklı şekilde yerleştirilmiş olan görme engelli tuğlaları ile kaldırımın bittiğini, başladığını veya devam ediyor olduğunu, inişlerinin işaretini alan engellilerimiz, kauçuk esaslı hissedilebilir ve uyarıcı yüzey malzemelerinin döşenmesiyle de bina giriş ve bina içinde de iş ve işlemlerini daha rahat gerçekleştirebilecek. Belediye binasında ayrıca, engellilerin rahat kullanımı için tuvaletlerde de çalışma yapılıyor.

Engelli çocuklara özel Engelli Park-1 Projesi’ni hayata geçiren İskenderun Belediyesi, Barıştepe mahallesindeki düşük gelir seviyesine sahip engelli çocuklar için, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında, DOĞAKA destekli, İskenderun Belediyesi Engelli Çocuk Parkı ve Spor Aletleri Yapımı projesine de başlayacak.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here