Başkan Seyfi Dingil, Arıtma Suyu İçin Düğmeye Bastı

0
112

bld-içme suyu1“Daha Yaşanabilir İskenderun İçin Tüm İmkânlarımızı Seferber Ediyoruz”

Uzun yıllar özlemle ve merakla beklenen Aslantaş Barajı’ndan gelecek içme suyu için İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil ve Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürü Ali Rıza Diniz, Sarıseki Arıtma Tesisi’nde şalteri çalıştırıp vanaları açarak ilk denemeyi yaptılar.

Uzun süren uğraşlar neticesinde artık sona gelinen Aslantaş’dan gelecek içme suyu için İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, DSİ yetkilileri ile arıtma tesislerinde gerekli incelemeleri yaparak ilk arıtma suyu için düğmeye bastı. Böylelikle çok yakın bir süre içinde artık İskenderun halkı çeşmelerden rahatlıkla içme suyu içebilecek.

bld-içme suyu2

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Yılların ihmali bir konuyu çözüme kavuşturmanın mutluluğu içindeyiz. Artık İskenderun halkının su sorunu tarihe karışıyor. Su konusunu çözüme kavuşturmak için Ankara’da büyük uğraşlar verdim. Bugün burada görüldüğü gibi DSİ yetkilileri tam kadro burada… Hepsine halkımız adına sonsuz teşekkür ediyorum. Daha yaşanabilir İskenderun için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. İskenderun marka kent olacak dedik. Bu konuda emin adımlarla yolumuza devam ediyoruz. Hizmetlerimiz bununla da sınırlı kalmayacak. Önümüzdeki zaman zarfında da belirlediğimiz yatırım ve projelerimizi tek tek hayata geçireceğiz” diye konuştu.

bld-içme suyu3

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here