Başkan Savaş, Payas ve Dörtyol’da İncelemelerde Bulundu

0
53

büyükşehir-payas1“Hatay’ın Geleceği İçin En İyi Hizmetleri Yapacağımızdan Kimsenin Şüphesi Olmasın”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Payas ve Dörtyol HATSU İlçe Hizmet Binalarında incelemelerde bulunup, vatandaşların sorunlarını dinledi ve sorunların çözümü adına fikir alışverişinde bulundu.

Sorunları tek tek dinleyip notlar alan Başkan Savaş, sorunları yerinde görüp çözmek için bütün ilçelere gittiklerini ifade ederek; “Hatay’ın geleceği için en iyi hizmetleri yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bunun için ekiplerimizle birlikte canla başla çalışıyoruz” dedi.

Su ödemelerine yönelik sorulara açıklık getiren Başkan Savaş, günü geçmiş su faturalarında faizin alınmayacağını ve ödemelerde yapılandırmanın yapılabileceğini belirtti.

büyükşehir-payas2

Başkan Savaş, Sokullu Mehmet Paşa Külliyesini Gezdi

Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Payas Belediyespor Kulübü Yönetimi ile bir araya gelip Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’ni gezdi ve tarihi yapı hakkında bilgiler aldı.

Payas Belediyespor Kulübü Başkanı Mehmet Ay, Payas Belediyespor Kulübü Müdürü Mustafa Akyol ve kulüp yönetiminin hazır bulunduğu gezide Başkan Savaş’a tarihi yapının bütün özellikleri anlatıldı. Kulüp Başkanı Mehmet Ay Başkan Savaş’a Payas Belediyespor atkısı verip çiçek takdim etti.

Başkan Savaş, Erzin Kaymakamı ve Belediye Başkanını Ziyaret Etti

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Erzin Kaymakamı Hasan Yaman’a ve Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

büyükşehir-payas3

Gerçekleştirdiği ziyaretlerde açıklamalarda bulunan Başkan Savaş, Hatay halkının ve ilimizin geleceği için esnafımızla, tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlik ve beraberlik içinde çalıştıklarını ifade ederek; “Hatay’ın mozaiğine uygun olarak hizmetler yapmaya devam ediyoruz. Hatay’ın canlılığına canlılık katmak için siyasal, bölgesel, dini ve mezhepsel ayrım yapmadan herkese el uzatıyoruz. Bizler Hatay’ın birliği ve beraberliğine gönül vermiş insanlarız. Biz Türkiye’de ve Hatay’da daha mutlu bir hayat istiyoruz ve bunun için çalışıyoruz” dedi.

Erzin Kaymakamı Hasan Yaman ve Erzin Belediye Başkanı Kasım Şimşek ise yaptıkları açıklamalarda, Hatay’ı kalkındırmak ve var olan huzuru korumak için yapılacak her hizmette var olduklarını ifade ettiler. Daha sonra Başkan Savaş, çeşitli sivil toplum kuruluşlarını ve mahalleleri ziyaretlerde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti. Ayrıca Kaymakamlık ziyaretinde Samandağ Kaymakamı Cahit Çelik katılarak ziyarete renk kattı.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here