Başkan Savaş; “Festivaller Birlik Beraberliği Sağlıyor”

0
76

ayışığı şenlikleri1Yayladağı İlçesi Ayışığı Çem yaylasında ‘Üçüncü Ayışığı Yayla ve Yöresel Ürünler Şenliği’ düzenlendi. Çem Yaylasında düzenlenen şenliğe Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Yayladağı Kaymakamı Turan Yılmaz, Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Yayladağı Belediye Başkanı Hacı Mehmet Kalkan, Hatay il Sağlık Müdürü Sebahattin Yılmaz, Yayladağı Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Av. Mehmet Yalçın, Ayışığı muhtarı Durmuş Arslan ve köy sakinleri katılım gösterdi.

Üçüncü Ayışığı Yayla ve Yöresel Ürünler Şenliği, protokol üyelerinin kurdeleyi kesmesi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi mehter takımının gösterisiyle başladı.

ayışığı şenlikleri2

Amacı halkın birlik ve beraberliğini sağlamak ve yöresel ürünlerin satışı ile köylerin ekonomisine katkı sağlamak olan Üçüncü Ayışığı Yayla ve Yöresel Ürünler Şenliği’nde kısa bir konuşma yapan  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş; “Bu festivaller hem Yayladağı’nın hem Hatay’ın birlik beraberliği için katkı sağlıyor. Bu festivalde emeği geçen ağabeylerimize, kardeşlerimiz teşekkür ediyorum. Gazilerimiz bu güzel günü anlamlandırdılar ve geçmişi yad ettik. Burada sancakların dalgalanması bizi ayrı onurlandırdı” dedi.

ayışığı şenlikleri3

Festival ağası Mehmet Sait Sakkalı katılımcılara teşekkür ederek; “Öncelikle festivalimize katılarak bizleri onurlandıran Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a teşekkür ediyorum. Bu birlik beraberliğimizi bütün köylerimizde yaylalarımızda görmek istiyoruz. Biz bu birlik beraberliğe katkı verdiysek ne mutlu bize” şeklinde konuştu.

Yayladağı Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Av. Mehmet Yalçın Üçüncü Ayışığı Yayla ve Yöresel Ürünler Şenliği’ne katılım ve katkılarını esirgemeyen  Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a plaket takdim etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here