Başkan Savaş; “Bizleri Halk Seçtiyse O Zaman Halk Arasında Olmak Görevimiz”

0
43

lütfü savaş32Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Dörtyol ilçesine yaptığı ziyarette mahalleleri, esnafı ve parkları dolaşarak halkla bir araya gelip sohbet etti ve halkın sıkıntılarını dinleyip çözülmesi adına fikir alışverişinde bulundu.

Seçildiği günden bu yana sanki yeniden seçim olacakmış gibi gerek mahalleleri, gerek esnafı ve parkları gezen Başkan Savaş; “Halkın arasında sadece seçim zamanı değil her zaman olmamız gerekiyor. Bizleri eğer halk seçtiyse onları önemsemek ve onlara hizmet etmek bizim görevimizdir. Seçim sonrası halka sırtımızı dönmek, onları oy olarak görmekten başka bir şey değildir” dedi.

CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu’nun da bulunduğu programda Başkan Savaş, son zamanlarda TEDAŞ tarafından yapılan elektrik kesintilerine ve bu elektrik kesintileri yüzünden suyu verme de aksaklıklar yaşandığına dikkat çekerek; “Sık sık yapılan elektrik kesintilerinden dolayı su pompalayan araçlar arızalanıyor ve bu araçların yenisini temin edip arızayı giderene kadar bir iki günü geçiyor. Bu yüzden halkımızın mağdur olmaması adına ilgili kurumu vatandaşların mağdur olmaması adına bu sıkıntıları yapmamaları gerektiği konusunda uyardık” dedi.

lütfü savaş33

Hatay’da elektrik kesintilerinin bu sıklıkla olmaması durumunda ilçelerin hiçbirinde su sıkıntısının olmayacağına dikkat çeken Başkan Savaş; “HATSU’ya ilçe belediyelerinden devredilen borçların ödenmemesini bahane ederek su pompalanan yerlerde yapılan elektrik kesintilerinin iyi niyetle açıklanacak bir tarafı yoktur. Biz hiçbir kurumun su borcundan dolayı suyunu kesmiyoruz. Bizler yeni kurulan bir kurumuz emeklemeden koşamayız” dedi.

Başkan Savaş’ın mahalleleri ve esnafı dolaşarak vatandaşların hal ve hatırlarını sorması, sıkıntılarını dinlemesinden dolayı vatandaşlar Başkan Savaş’ı takdir ettiklerini ifade ettiler.

Başkan Savaş halkla olan buluşmadan sonra Dörtyol’da hizmet binası olarak kullanılması düşünülen binalarda ve Dörtyol sahilinde incelemelerde bulundu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here