Başkan Net Konuştu: “Alan İçinde Bina Olmayacak”

0
49

seyfi dingil11Başkan Dingil, Karayolları Arsası Hakkında Açıklamalarda Bulundu

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Belediye meclisi ekim oturumu sonrasında karayolları arsası hakkında çok net açıklamalarda bulundu.

Son günlerde özellikle karayolları arsası üzerinden polemik yaratılmak istendiğine dikkat çeken Başkan Seyfi Dingil; “Alan içerisinde bir metre avm, bir metre otel dahi yapılmayacak” dedi.

Karayolları arsasının 30 yıldır İskenderun’un çilesi olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Seyfi Dingil; “Karayolları arsasının şehre kazandırılması için 6 aydır Ankara’da mücadele ettim. Hükümetimizin de büyük desteği ile tapusunu bu memlekete kazandırdık. Orası İskenderun halkının malı. Bir metre avm, bir metre otel yapılmayacak. Orası Türkiye’nin en güzel parkı olacak. Birileri çıkmış vatandaşların zihnini karıştırıyor. Bu tarz söylemlerle bu memleket bir şey kazanmaz, aksine kaybeder” dedi.

Türkiye’nin en güzel parkını yapacaklarını vurgulayan Başkan Seyfi Dingil; “Karayolları arsası İskenderun halkının sosyal ve kültürel amaçlı ihtiyaçlarını giderecek bir alan olacak” şeklinde konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here