Başkan Dingil’den Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

0
67

cumhuriyet-seyfi dingilİskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında; “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. yıldönümünü milletçe büyük bir onur, coşku ve heyecanla kutlamaktayız” dedi.

Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdinin bugün de aynı duygu ve kararlılığa, aynı özveriye sahip olduğuna işaret eden Başkan Dingil açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Millet olarak el birliği ve gönül birliğiyle çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamız, birbirimize kenetlenmemiz halinde çok daha güçlenerek, aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kurmakla mümkün olacaktır.

Ülkemiz için bir dönüm noktasını ifade eden bu bayram, milletimiz için her geçen gün daha büyük bir önem kazanmaktadır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘en büyük eserim’ dediği Cumhuriyet, hiç şüphesiz, geleceğimiz adına en büyük güvencemizdir. Milletimizin şanlı tarihindeki en önemli dönüm noktalarından biri olan Cumhuriyet, bağımsızlık ve hürriyetimizden asla taviz vermeyeceğimizin ifadesidir.

Bu anlamlı günde başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve kahramanlıkları ile her zaman gurur duyulan gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here