Başkan Altan Genç Mimarlarla Bir Araya Geldi

0
53

altan-genç mimarlarTürk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Peyzaj Mimarları Odası Öğrenci üyeleri, 8. Yaz Kampı’nın ikinci etabını Payas’ta gerçekleştiriyor.

35 öğrenci ve 10 akademisyen Payas Belediye Başkanı Bekir Altan ile bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundular. TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Öğrenci Üyeleri olan PMO-Genç aktivistleri, Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi ve yakın çevresinde bulunan Payas Kalesi ve Sarı Selim Camii’sinin yakın çevresi fikir projelerinin üretilmesi, tarihi dokunun canlandırılması ve kent yaşamına entegrasyonunu sağlayacak, sokak sağlıklaştırma ve peyzaj planlama fikir projelerinin üretilmesi, Payas Çayı ve yakın çevresinde ıslah ve rekreasyon amaçlı peyzaj planlama fikir projesinin oluşturulması, tanıtılması ve ileri ki zamanlarda uygulanacak olan projelere altlık olarak bir katkı sağlamasını hedefliyorlar.

11 gün sürecek olan kampta projelerini hazırlayacak olan mimarlar, kampın son günü Payas Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’nde projelerini görsel olarak sergileyecekler. Başkan Altan ile bir araya gelen genç mimar ve mimar adayları ilgilerinden dolayı Bekir Altan’dan çok memnun olduklarını ve Payas’ı çok sevdiklerini ifade ettiler.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here