Balyoz Davası Kararına AKP’li Türkoğlu’ndan Değerlendirme

0
115

“Karar Neticesinde Yargıtay’da Temyiz Süreci Başlayacak”
Balyoz Davası kararı açıklandıktan sonra bir açıklama yapan AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, “Mahkemenin aldığı karar neticesinde sanıklar için Yargıtay’da temyiz süreci başlayacaktır. Yargıtay’ın kararı dikkate alınmalı” dedi.
AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu da Balyoz davası ile ilgili 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin aldığı kararı değerlendirdi. Kararın nihai olmadığını belirten Türkoğlu, mahkemenin gerekçeli kararının beklenilmesi gerektiğine atıfta bulunarak, Yargıtay’da başlayacak olan temyiz sürecinin sonunda nihai kararın alınacağına değindi.
Adaletin herkes için bir ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Milletvekili Türkoğlu, “Balyoz Davası ile ilgili 330 kişi ceza aldı. 34 kişi beraat etti. 3 komutan da 20’şer yıl hapis cezasına çarptırıldı. İstanbul 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Balyoz Davası ile ilgili aldığı kararın gerekçesi bilinmeden, bu kararla ilgili yorum yapmak, açıklama da bulunmak sağlıklı olmayacaktır. Mahkemenin gerekçeyi yayınlaması da, dava ile ilgili nihai karar anlamını taşımaz. Mahkemenin aldığı karar neticesinde sanıklar için Yargıtay’da temyiz süreci başlayacaktır” dedi.
Yargıyı töhmet altında bırakmaktan sakınmak gerektiğini ifade eden Hacı Bayram Türkoğlu, “Bu süreç dâhilinde hâkimleri töhmet altında bırakacak ve yargıya olan güveni zedeleyecek izahlardan kaçınmakla beraber, haklarında nihai karar bulunmayan sanıklar hakkında da kamuoyunun nazarında kat’i hükümler ihdas etmemek herkesin hukukunun muhafazası için elzemdir. Zira adalet, herkes için lazım gelen bir ihtiyaçtır” dedi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here