Bal; “İnsanlığın En Önemli Vasfı Eğitimdir”

0
108

Belen’de 2017-2018 Yılı İlköğretim Haftası Açılış Töreni Yapıldı

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı İlköğretim Haftası dolayısı ile İssume Anaokulunda düzenlenen açılış etkinliğine, Belen Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Belediye Başkanı Adnan Vurucu, Kamu Kurum ve Kuruluşların Daire Amirleri, siyasi parti temsilcileri ve okul müdürleri ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Okul Müdürü Fatma Bal’ın açılış konuşması ile program başladı.

Okul Müdürü Bal konuşmasında; “2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına hep birlikte heyecanla, azim ve sevinçle başlıyoruz. Hepimizin temel vurgusu eğitim, öğrenme ve öğretmedir. İnsanlığın en önemli vasfı eğitimdir.

Öğrenme belli bir zaman dilimiyle sınırlamayacağı gibi ömür boyu bir ihtiyaçtır. Eğitimli kişiler günlük hayatta da daha nitelikli kişiler olurlar. Okulumuzun amacı bilgiyi aktarmak değil, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bulabilen, paylaşabilen, özgüvenli nesiller yetiştirmektir. Bu dileklerle hepimizin İlköğretim haftasını kutluyorum” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bekir Şahan günün anlam ve önemini içeren konuşmasında; “Sevgili Öğrenciler; Evinizden sonra değerli vakitlerinizi ayıracağınız yuvanız açıldı. Yuvanızda siz istemeseniz de saatler, günler, yıllar çabucak gelip geçecektir. Önemli olan saatleri, günleri ve yılları lehinize işletebilmektir. “Hedefim güneş, ıskalarsam yıldızlardayım” diyebilmelisiniz. Geleceğin özgür ve kalkınmış Türkiye’sini yaratacak olan sizlerin okul öncesinden başlayarak tüm eğitim sürecinizde başarıdan başarıya koşan bireyler olarak yetişmeniz en büyük arzumuzdur.

Sayın Veliler; Bize emanet ettiğiniz, canınızdan çok sevdiğiniz sevgili yavrularınızı bu çatı altında hiçbir ayrım gözetmeksizin eğitmeyi amaç edindik. Yüreğimizdeki sevgiyi, belleğimizdeki bilgiyi, kişiliğimizdeki çizgiyi onlarla paylaşacağız.  Bu anlayış ve kararlılıkla beynini, gönlünü, yüreğini, emeğini ve yıllarını eğitime adamış eli öpülesi öğretmenlerime zor fakat kutsal görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Açılış töreni çerçevesinde hazırlanan etkinlik, “Eğitimde özel-resmi okul el ele, her yerde ve birlikte” projesinin tanıtımı, birinci sınıf öğrencilerine bayrak teslimi, Milli Eğitim Meşalesinin teslimi, öğrencilerin şiir okumaları, Kafkas Halk Oyunları gösterileri ile devam etti.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here