Bakan Yıldız; “Her Türlü Desteğe Hazırım!”

0
32

enerji bakanı1Başkan Seyfi Dingil Bakan Taner Yıldız’a Projeler Hakkında Bilgiler Verdi

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, bir dizi ziyaret ve çalışma programı kapsamında Hatay’a gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a İskenderun’da gerçekleştirilecek olan projeler hakkında bilgiler verdi.

İskenderun’un her anlamda büyük bir gelişme kaydettiğini ifade eden Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Ak Parti Hatay İl Danışma Kurulu toplantısı öncesinde, Bakan Taner Yıldız’la bir araya geldi. Belediye Başkanı Seyfi Dingil, İskenderun için hayati önem taşıyan projeleri tek-tek Bakan Taner Yıldız’a aktararak, projelerin gerçekleşmesi noktasında destek istedi.

Bakan Taner Yıldız’ı İskenderun’da görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Başkan Seyfi Dingil; “İskenderun limanıyla, deniziyle, demiryoluyla, sanayisiyle, tarımıyla, coğrafi güzellikleriyle ülkemizin güzide ve stratejik önemde bir kentidir. Ülkemizdeki demir-çelik’in yüzde 75’i İskenderun’dan karşılanmaktadır. İskenderun ülke ekonomisine, istihdama katkı sağlamaktadır. 57 yıl sonra iktidar partisine mensup yerel yönetimin göreve gelmesiyle, İskenderun’da yeni bir dönem başlamıştır.

enerji bakanı2

Spor, kültür, sosyal yaşamda İskenderun’u yeniden inşa ediyoruz. Çalışmalarımızda hükümetimizin, bakanlarımızın her zaman desteğini görüyoruz. Sizin de yanımızda olmanız bize güç veriyor.  Enerji olmazsa üretim olmuyor, üretim olmazsa büyüme olmuyor. Enerji önemli ve vazgeçilmez bir ihtiyaçtır. Enerjide aksama meydana geldiği takdirde hayatın her alanını etkilemektedir” dedi.

Bakan Yıldız’dan İskenderun’a Destek Sözü

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da, İskenderun’da sıcak bir şekilde karşılandıklarını belirterek; “Belediye Başkanımıza yeni görevinde başarılar diliyorum. İskenderun Türkiye’nin en önemli merkezlerinden bir tanesidir. Bu bölgede ve Türkiye genelinde enerji yatırımlarımız devam ediyor. Bizlerin amacı halka hizmettir. Projeleriniz çok önemli ve çok özel. Bu projelerin hayata geçmesi konusunda elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırım” diye konuştu.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here