Bakan Ergin’in İsmi Ön Plana Çıkıyor

0
74

sadullah ergin9Yerel seçim çalışmalarını sürdüren Ak Parti’de aday isimler birer-birer netleşirken, Sadullah Ergin’in Hatay’dan, Binali Yıldırım’ın İzmir’den, Fatma Şahin’in de Gaziantep’ten aday gösterileceği gündem konusu oldu.

Ak Parti yönetimi yerel seçimlerde adayları belirlemek için Genel Merkez’deki ‘Kozmik odada’ çalışmalarını sürdürüyor. Kulislere göre, Adalet Bakanı Sadullah Ergin Hatay’dan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım İzmir’den, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin de Gaziantep’ten aday gösterilecek.

Yine Ak Partili vekiller Menderes Türel’in Antalya’dan, Edip Uğur Balıkesir’den, Hüseyin Tanrıverdi’nin Manisa’dan, Mehmet Daniş’in Çanakkale’den, Enver Yılmaz’ın Ordu’dan, Özlem Yemişçi’nin de Çorlu’dan aday gösterilmesi bekleniyor.

Yerlerine Getirilecek İsimler

Bakanların belediye başkan adayı gösterilmesi durumunda bir kabine revizyonu da gündeme gelecek. Kulislerde konuşulanlara göre Adalet Bakanlığına Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ veya Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop Ulaştırma Bakanlığına Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na da Grup Başkanvekili Belma Satır getirilebilir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here