Arsuz’da Nevruz Etkinlikleri

0
499

Baharın gelişini müjdeleyen 21 Mart Nevruz Bayramı etkinlikleri   Uluçınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  bahçesinde düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından  günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yanı sıra, şiirler okundu, halkoyunları gösterisi düzenlendi ve öğrencilerin hazırlamış olduğu çeşitli yarışmalar yapıldı.

21 Mart Nevruz Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında  dereceye giren öğrencilere ödülleri  verildi. Liseler arası yapılan yarışmalarda jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucu; Birinciliği Özel Bilfen Fen Lisesi’nden Cankız Nazlı Sarnal, ikinciliği Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi’nden Deniz Gökpınar ve üçüncülüğü Özel İskenderun Bilim Meslek ve Teknik Anadolu Lisesin’den İlayda Cıncık aldı.

Öğrenciler, Anadolu ve Orta Asya Türk halklarında Göktürklerin Ergenekon’dan çıkışı anlamıyla ve baharın gelişi olarak kutlanan Nevruz Bayramı ile ilgili  duygu ve düşüncelerini anlattılar. Ödül törenine katılan Arsuz İlçe Miili Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez katılan öğrencilere başarılar diledi, kazanan öğrencileri ise tebrik etti.

Arsuz Kaymakam Musa Sarı ve eşi Emine Sarı, Belediye Başkanı Nazım Culha ve protokol üyelerinin  temsili olarak demir dövdüğü programda, ateş yakıldı. Tüm protokol ve öğrenciler ateşin üzerinden atladılar. Yöresel halayların çekildiği etkinlikte Uluçınar Orman İşletme Şefliğince  fidan  dikimi gerçekleştirildi  ve öğrenciler doyasıya eğlendi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here