Arsuz Nehri, Yeni Bir Çehreye Kavuşuyor

0
131

Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, ilçenin simgesi niteliği taşıyan Arsuz Çayı Kenarı’nda başlattığı yol, kaldırım ve peyzaj düzenlemesi çalışmalarını bizzat yerinde inceledi. Bu kez Arsuz Çayı kenarına yeni bir çehre kazandırmak için kolları sıvayan Başkan Culha, Arsuz merkezindeki ikinci sahil yürüyüş yolu niteliği taşıyan çalışmalar kapsamında halkı bu kez Arsuz Çayı kenarında yürütmeyi hedefliyor.

Beraberinde Başkan Yardımcıları Özgür Murt ve Sedat Deveci, Fen İşleri Müdürü Aşkın Yetimoğlu ve bazı belediye meclis üyeleri ile birlikte halkın kullanımına açılacak olan alanla ilgili çalışmaları inceleyen Başkan Culha, “Arsuz Nehri Kenarı’ndaki menfez, yol, kaldırım, ışıklandırma ve peyzaj düzenlemesi ile halkımıza rahatça vakit geçirebilecekleri, doğal güzelliğinin keyfini yürüyüşle çıkarabilecekleri yepyeni bir alan oluşturmak için çalışmalarımız başladı.

Arsuz Nehri kenarındaki yol çalışması, kaldırım, yürüyüş yolu, oturma bankları, ışıklandırma ile yepyeni bir görsel güzelliğe dönüşmesini planladığımız çalışmamız Arsuz Sahil Yürüyüş yolunun devamı niteliğinde olmasının yanında ilçe merkezine yepyeni bir çehre kazandıracak” dedi.

Bunun yanı sıra tarihi dokuyu canlandırmak ve eski Rhosus Kentini yeniden gün yüzüne çıkarmak için başlatılan çalışmalar kapsamında, Adana Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü’nden onay beklediklerinin altını çizen Başkan Nazım Culha, onay gelmesi halinde çalışmaların zaman kaybetmeden başlayacağını dile getirdi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here